SAKEM Yılsonu Sergileri Göz Doldurdu

Safranbolu Belediyesi bünyesinde çalışmalarına devam eden SAKEM, yılsonu sergileri ile göz doldurdu.

SAKEM Yılsonu Sergileri Göz Doldurdu
Yayınlama: 28.05.2014
Düzenleme: 15.06.2020
2
A+
A-

SAKEM Aslanlar, Tokatlı ve Emek şubeleri tarafından hazırlanan yılsonu sergilerine vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Ev sahipliğini Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un yaptığı sergilere Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin, Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Şenol, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Şeker, SAKEM öğretmenleri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlk açılış Aslanlar SAKEM’de Kat-ı, Geleneksel El Nakışları ve Resim sergileri ile yapılırken, açılış konuşmasını yapan Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak; “ İnsanların günümüzdeki en büyük problemlerinden birisinin de zamanın çok bol olması. Neden diye soracaksınız? Bildiğiniz gibi teknoloji her tarafa girdi. Yine bilindiği üzere örnek verecek olursak çamaşır, bulaşık gibi bayanların en çok vaktini alan uğraşlar artık teknoloji sayesinde hiç vakit almıyor. İşte bu zaman bolluğunu ne yazık ki boş işlerle de geçirdiğimiz oluyor. Fakat SAKEM kurslarının bu manada çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Sizlerin zamanınızı hem daha kaliteli, hem de daha faydalı geçirmenizi sağlıyor. Bu kurslar sizlerin ortaya çok kaliteli ürünler çıkarmanızı da sağlıyor. Bu düşünceler ile Başta böyle güzel ve Safranbolu’nun yararına olan bir kurumu Safranbolu’ya kazandırdığı için Başkanımızı, böylesine mükemmel ürünleri ortaya çıkardığınız için de sizleri ve hocalarımızı tebrik ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Sergi öncesi bir açıklama yapan Başkan Aksoy; “ SAKEM el attığı her konuda başarılarını bu sergilerde de devam ettirmiştir. Kuruluşundan bu güne kendini sürekli yenileyen SAKEM, yılsonu sergileri ile de göz doldurmuştur. Öğretmen ve kursiyerlerimiz ile gurur duyuyoruz. Bununla birlikte, Yurtiçi ve dışında pek çok seminer ve fuara katıldık. SAKEM, Safranbolu kültürünü diğer insanlara aktarmada oldukça başarılı oldu. Her gün yeni şeyler ortaya koyarak, çeşitlilikte de ne kadar öncü olduğunuz ortaya çıktı. Ben buradan bugüne kadar yapılan başarılı çalışmalardan dolayı SAKEM yönetimine, bizleri seçerek hayatında ve çevresinde olumlu gelişmeler olduğunu ifade eden, aile bütçesine katkı sağlayan tüm kursiyerlerimize,  bu birbirinden güzel eserleri bizlerle paylaştıkları için teşekkür ediyor, sergilerin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından kurdele kesimi yapıldı. Sergi katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Daha sonra saat 13.00’da Tokatlı SAKEM Şubesinde Geleneksel El Nakışları ve Mis Sabun, 15.00’da ise Emek SAKEM şubesinde de resim, Seramik, Ebru, Tel Kırma, İğne Oyası, Dikiş ve Keçe sergileri açılışları yapıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.