“Gelin iftarınızı Ovacık’ta verin…”

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, tüm yöre halkının Ramazan ayını kutlayarak, bu ayın bereketinden istifade ederek yardımlaşmanın yoğun yaşanması temennisinde bulundu.

“Gelin iftarınızı Ovacık’ta verin…”
Yayınlama: 29.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
5
A+
A-

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, Türkiye genelinde yaklaşık 100 Bin cuvarında Ovacıklı vatandaşın yaşadığını söyledi. Ovacık’lıların çeşitli nedenlerle memleketlerini terk ettiğini belirten Başkan Dursun, bunun en önemli nedenlerinden berinin ekonomik durum olduğunu ifade etti.

Ramazan ayı münasebetiyle Ovacıklı hayırseverlere de seslenen Belediye Başkanı Mustafa Dursun, ramazan ayında verilecek iftarların Ovacık’ta verilmesi talebinde bulundu. Başkan Dursun; “Ramazan ayında halkımızla kucaklaşmak ve kaynaşmak adına el birliği ile Ramazan ayı boyunca iftar yemekleri düzenleyeceğiz. Birileri, Ovacık’ın nüfus olarak küçük olduğundan pek fazla önem arz etmediğini söylüyor. Ovacık Karabük’ün bir parçasıdır, küçümsememek lazım. Türkiye’nin her yerinde yaşayan Ovacıklıları bir kabul ettiğimizde yaklaşık 100 bin civarında hemşehrimiz var. Ovacığımıza sahip çıkalım. Burası belki küçük olabilir, ama Ovacıklılar yüreği ve kalbi büyük, sevgi dolu insanlardır. Gelin örf ve geleneğimizi birlikte yaşatalım. Ramazan ayı hayırlara vesile olacak olan bir ay olduğundan, hemşehrilerimizin anasının, babasının hayrına verecekleri iftarı Ovacık’ta vermelerini istiyorum. Ben Ovacık’ın Belediye Başkanıyım ve ilçemin küçümsenmesini yadırgıyorum. Ramazan ayı boyunca 400 – 500 kişiye iftar yemeği vereceğiz. Bu bir hayır işidir.  Bu noktada herkesin katkısını bekliyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.