Akay, “Hasret kaldığımız milletvekilini 7 Haziran’da çıkartacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezine 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçimleri öncesi aday adaylığı başvurusunu yapan Cevdet Akay, parti binasında partililerle bir araya gelerek, aday adaylığını açıkladı.

Akay, “Hasret kaldığımız milletvekilini 7 Haziran’da çıkartacağız”
Yayınlama: 02.03.2015
Düzenleme: 15.06.2020
2
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük Milletvekili aday adaylığını açıklayan Cevdet Akay “Yıllardan bu yana Cumhuriyet Halk Partililerin hasret kaldığı seçim başarısını 7 Haziran seçimlerinde elde ederek, 2 milletvekilliğini ya da en azından bir milletvekili çıkararak bu özlemi gidermek amacıyla yola çıkmış bulunmaktayım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisinde Mustafa Akay’dan sonra Cevdet Akay’da milletvekili aday adaylığını açıkladı. Partililer ile bir araya gelen Cevdet Akay, Cumhuriyet Halk Partisinin 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerinde milletvekili çıkartacağını söyledi.

Akay,  milletvekili aday adaylığı toplantısında şu açıklamayı yaptı: “7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Karabük Milletvekili aday adaylığı için müracaatımı yapmış bulunmaktayım.  Önümüzdeki 3 Nisan’da kuruluşunun 78. yıldönümünü kutlayacağımız Cumhuriyet Kenti Karabük’ümüzde maalesef uzun yıllardan bu yana Cumhuriyet Halk Partimiz milletvekili çıkaramamaktadır. Yıllardan bu yana Cumhuriyet Halk Partililerin hasret kaldığı seçim başarısını 7 Haziran seçimlerinde elde ederek, 2 milletvekilliğini ya da en azından bir milletvekili çıkararak bu özlemi gidermek amacıyla yola çıkmış bulunmaktayım.  Uzun yıllardan bu yana İstanbul’da iş yaşamını ile birlikte başta Karabük Dernekler Federasyonu olmak üzere çeşitli dernek, cemiyet, federasyon ve konfederasyonlarda üst düzey yöneticilik ve Genel Başkanlık yapan bir hemşehriniz olarak, partili partisiz Karabüklülerden gelen yoğun istekler üzerine Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı oldum.  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleri ile dönemin Başbakanı İsmet İnönü tarafından temelleri atılan Demir Çelik Fabrikaları ile 13 hanelik bir köyden, bugün yaklaşık 250 bin  nüfuslu bir il haline gelen Karabük’ümüze, o gün kü ruh ve heyecanla hizmet amacıyla yola çıkmış bulunmaktayım. Cumhuriyet değerlerimizin yok sayılmaya başlandığı, hatta Karabük’ün var olmasına neden olan Demir Çelik fabrikalarının temellerini atan rahmetli İsmet İnönü’ye karşı yürütülen karalama kampanyalarının doruk noktasına ulaştığı günümüzde, Cumhuriyet kenti Karabük’ü Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili olarak Ankara’da temsil için zorlu bir yolun henüz başlangıcındayım.  Yine Demir Çelik fabrikalarının kapatılmasının gündeme geldiği 1994 yılında, dönemin Başbakan Yardımcısı Murat Karayalçın (halen İstanbul CHP il Başkanı)  ile birlikte, “Cumhuriyet’imizin ilk ağır sanayisi kapatılamaz” diyerek yola çıkan şimdiki il Başkanımız Av. Erdoğan Dinçel’i de huzurlarınızda o dönemde verdikleri büyük mücadeleden dolayı yürekten kutlamak istiyorum. Onların bu kararlı ve inatçı mücadeleleri sonunda, bugün Kardemir dimdik ayakta ve binlerce kişiye istihdam sağlayan bir kuruluş olarak Türk sanayinin hizmetindedir.  Önümüzdeki genel seçimler hem ülkemiz, hem de bölgemiz için çok önemlidir. Bu seçimlerde hem ülke, hem de bölge halkımız Cumhuriyet değerlerine sahip çıkacaktır. Özellikle Cumhuriyet Kenti Karabük’ümüz Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde, il ve ilçe örgütlerimizle birlikte 7 Haziran’da partimiz lehine büyük bir oy patlaması yaparak Türkiye’ye örnek olacaktır. Yıllardır eğitim, iş hayatında ve Sivil Toplum kuruluşlarında edindiğim bilgi birikimimi, tecrübemi ve çevremi Karabük’ümüze ve ülkemize kanalize ederek siyaset hayatında da aktif bir milletvekili olarak hizmet etmek istiyorum. Başta siz değerli Cumhuriyet Halk Partililer olmak üzere tüm Karabük’lü hemşehrilerimden destek bekliyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.