Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Görevinin Başında

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri öncesi görevinden istifa edip etmeyeceği merakla beklenen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, düzenlediği basın toplantısı ile istifa konusuna son noktayı koydu.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Görevinin Başında
Yayınlama: 10.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Milletvekilliği aday adaylığı konusu gündeme geldiği zaman yaptığı açıklamalarda “Yerel seçimlerde vaat ettiğim projelerin en azından yarısı bitmeden kesinlikle Milletvekilliğini düşünmem” şeklinde açıklamalarda bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, bugün yaptığı açıklamayla sözünün arkasında durduğunu gösterdi. Başkan Vergili  “2019 yılına kadar görevimin başındayım” dedi.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri öncesi görevinden istifa edip etmeyeceği merakla beklenen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, düzenlediği basın toplantısı ile istifa konusuna son noktayı koydu. Devlet Memurları ve seçilmişler için istifa etme süresi olan 10 Şubat saat 17.00’a yarım saat kala bir basın toplantısı düzenleyen Rafet Vergili, Karabük halkına aday olmayacağını daha önceden söylediğini, söz vermiş olduğu projeleri yerine getirmek amacıyla 2019 yılına kadar görevinin başında olduğunu söyledi.

Milletvekilliği için istifa etmeyeceğini ve 2019 yılına kadar görevinin başında olduğunu ifade eden Başkan Vergili “7 Haziran tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimleri ile ilgili bürokratların, devlet memurlarının istifa etmesinin son günüydü. Benimde Karabük Belediye Başkanlığından istifa edip etmeyeceğim konusunda Karabük’te konuşmalar çıkıyordu. Ama biliyorsunuz ben 2014 mahalli idareler seçimlerinde Karabük’lülere  aday olmayacağım konusunda söz vermiştim. Ama seçim esnasında herkese bunu anlatamamıştık. Belediye Başkanlığı adaylığım döneminde açıklamış olduğum projelerin arkasındayım. Söz vermiş olduğumuz projelerin tamamlanması için elimizden geleni yapacağız. Benim Milletvekilli aday adaylığı için istifam söz konusu değildi. Hayırlı ilen 2019 yılına kadar görevimizin başındayız. 2019 yılında yapacağımız siyaset ile ilgili gerekli açıklamaları yapacağız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.