SAKEM’de İki Muhteşem Sergi Bir Arada

Safranbolu Belediyesi bünyesinde bulunan Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ( SAKEM ) iki muhteşem sergiye ev sahipliği yaptı.

SAKEM’de İki Muhteşem Sergi Bir Arada
Yayınlama: 07.03.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un ev sahipliğini üstlendiği ve SAKEM ile Karabük Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan “Ahşap Hediyelik Eşya” ve yine SAKEM ve İş- Kur İl Müdürlüğü işbirliği ile açılan “Ahşap CNC Operatörlüğü” sergilerinin açılışı yapıldı.

Açılışa, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, İlçe Emniyet Müdürü Erol Beşe, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Durmuş Ali Daldallı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin, İş-Kur İl Müdürü Coşkun Güven ile vatandaşlar katıldı.

SAKEM’in bir marka haline geldiğini, çok önemli çalışmalara imza attığını belirten Belediye Başkanı Necdet Aksoy, “Sadece hobi kursları, insanların sosyal yönlerinden gelişmelerine hizmet eden kişisel gelişim kursları değil aynı zamanda insanların maddi yönlerine de hizmet eden onları bilgi beceri kazandıran nitelik kazandıran ve bu vesileyle de evlerine ekonomik kazanç sağlamalarını temin eden bir eğitim kurumu haline geldi yaygın bir eğitim kurumu haline geldi. Ben bu konuda bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Halk Eğitim Müdürümüze, değerli Kaymakamımıza değerli Valimize çok teşekkür etmek istiyorum. Proje ortağımız İş-Kur Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Yine ceza evinde mahkûmlarla ilgili bu projemizi gerçekleştirmekte bizlere sonsuz katkıda bulunan çok değerli Başsavcıma, Cezaevi Müdürümüze ve ceza evi öğretmenimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah Safranbolu bundan böyle her alanda özgün hediyelik üretimini sürdürmeye devam edecek. Çünkü Safranbolu’nun turizm potansiyeli bugünün kat kat üstünde bu potansiyeli işleme noktasında da yerel ürünleri ön plana çıkartmamız çok önemli bir rol oynayacak. İnşallah SAKEM bu konuda da yerel ürünlerin ortaya çıkarılması ve turizme sunulmasında bir eğitim kurumu olarak hizmet verecek” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.