Yeşil Oyuncak Yarışmasında 12 Proje Ödül Aldı

Marzinc ile Karabük Çevre Derneği tarafından organize edilen ve geri dönüşümün önemine dikkat çekmeyi hedefleyen Yeşil Oyuncak Yarışması’nın ödül töreni 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Karabük Belediyesi önünde düzenlendi. Törende 12 proje ödül kazanırken, Dünya Çevre Günü okulların sergilediği çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yeşil Oyuncak Yarışmasında 12 Proje Ödül Aldı
Yayınlama: 06.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Karabük’te faaliyet gösteren geri kazanım tesisi Marzinc ile Karabük Çevre Derneği’nin ortak vizyonuyla bu yıl ilk kez hayata geçirilen “Yeşil Oyuncak Yarışması”nda kazanan öğrenciler ödüllerini düzenlenen törenle aldı. 21 farklı ortaokul ve liseden 126 projenin başvurduğu yarışmada birbirinden yaratıcı 12 oyuncak projesi dereceye girmeye hak kazandı.

Evsel atıkları kullanarak yapılan projeler arasından Karabük Endüstri Meslek Lisesi’nden Onur Ayhan, Beytullah Tutar ve Zeki Gökhan Demircan üçlüsünün yaptığı metal motosiklet oyuncağı Lise kategorisinde, Çamkent Ortaokulu öğrencisi Pınar Sarı’nın kaset bantlarından yaptığı elbise Ortaokul kategorisinde birinci oldu.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Karabük Vali Yardımcısı Tarkan Keskin, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ali Tunç, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Mustafa Aynacı ve Çevre Derneği Başkanı Bünyamin Coşkun tarafından verildi. Törende Ortaokul ve Lise kategorilerinde birinciye 2.500 TL, ikinciye 1.500 TL, üçüncüye 1.000 TL para ödülü verilirken, mansiyon ödülü olarak iPad Mini hediye edildi. Yarışma kapsamında tören alanında sergilenen oyuncak projeleri katılımcıların büyük beğenisini kazandı. Çeşitli okullardan gelen öğrenci grupları, folklor, dans, spor, şiir ve müzik performanslarıyla törene renk kattı.

Ortaokul kategorisinde Anayasa Ortaokulu’ndan Emirhan Öztürk ikinci, Kayabaşı Ortaokulu’ndan İlayda Güler üçüncü oldu. Yine aynı kategoride Çamkent Ortaokulu’ndan Yunus Emre Kara, Atatürk Ortaokulu’ndan Berkay Akyol, Kapullu Ertuğrulgazi Ortaokulu’ndan İsmail Taraç ve Bahaddin Gazi Ortaokulu’ndan Mustafa Gümüşsoy mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

Lise kategorisinde ise Karabük Kız Teknik Lisesi’nden İlknur Belge ikinci, Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden Furkan Şahinoğlu ve Emre Çiçek üçüncü oldu. Lise kategorisinde mansiyon ödüllerini Cumhuriyet Anadolu Lisesinden Faruk Sarıtaş ile Zübeyde Hanım Anadolu Lisesinden Arzu Yıldız Gezginç kazandı.

Karabük Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karabük Belediyesi tarafından desteklenen Yeşil Oyuncak Yarışması Karabük’te ilk defa kamu, sivil toplum ve özel sektörü bir araya getiren çevre projesi oldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.