Karabük Üniversitesi’nden bir ilk daha!

Karabük Üniversitesi, “İllerimiz Ay Yıldızın altında buluşuyor” projesi kapsamında 81 İl’den gelecek olan üniversite öğrencileri ve yakınlarını Karabük Üniversitesi Ay Yıldız Stadyumunda kurulan stantlarda ağırlayacak.

Karabük Üniversitesi’nden bir ilk daha!
Yayınlama: 09.10.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Üniversitesi, kampus alanı içine ay yıldızdan esinlenerek bir hilalin içerisine oturtulan 25 bin kişilik oturma kapasiteli stadyumu inşa etmişti. Karabük Üniversitesi’nce organize edilen “İllerimiz Ay Yıldızın altında buluşuyor” projesi kapsamında 81 parçadan oluşan hilalin her parçası bir ile dağıtıldı. 20-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek büyük buluşma kapsamında Karabük Üniversitesi 81 ilden gelecek olan üniversite öğrencisi ve yakınlarını ağırlayacak.

Milli birlik ve beraberliğin en güzel göstergesnin 20-22 Ekim tarihleri arasında Karabük Üniversitesi’nde yapılacağını belirten Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, şu açıklamayı yaptı: “Karabük Üniversitesinde 25 bin kişilik oturma kapasitesine Beden Eğitimi Yüksek Okulu olarak da kullanılan ve aynı zamanda üniversitemizde bulunan tüm kulüplerimiz tarafından kullanılan bir stadyumu inşa ettik. Bu stadyumumuz ay yıldızdan esinlenerek bir hilalin içerisine oturtuldu. Bu hilalde 81 parçadan oluşmaktadır. Bu hilali taşımak Karabük Üniversitesine ağır geleceğinden dolayı hilali oluşturan 81 parçayı her bir ile dağıttık ve bu hilali taşıma görevini şimdiye kadar millet olarak nasıl taşıdıysak bugünden itibaren de birlikte taşıyacağız. Özellikle son günlerde yaşamış olduğumuz milli birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde 20-21-22 Ekim tarihleri arasında üniversitemizde bulunan ve 81 ilimizden gelecek olan hemşehrilerimiz bir araya gelerek milli birlik ve beraberliğin en güzel gösterisini burada yapacaklar. Aynı zamanda geldikleri illerin tanıtım da üniversitemizi içerisinde gerçekleştirecekler. Üniversitemizin akademisyenleri, idari çalışanları ve öğrencilerimiz arasında kaynaşma sağlanacak. Zaten üniversitelerimiz içerisinde çok sayıda kulüpler kurulmakta. Bunların amacı gençliği kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, faydalı ve hayırlı işler yapma konusunda desteklemektir. Bu amaçla kurulmuş üniversitemizde 80’e yakın kulüp var. Ben hilalin altında kurulmuş olan 81 ile verilmiş olan bu parçalar hemşericilik ruhunu geliştirecek ve Karabük Üniversitesi içerisinde bulunan aynı şehirden gelmiş hemşeriler akrabalar bir araya gelerek hilali birlikte taşıyacaklar diye düşünüyorum. Biz bu hilali millet olarak 81 il olarak taşırsak daha yükseğe çıkacaktır. Biz bu inançla birleştirici unsur olarak hareket ettik. Karabük Üniversitesi milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir üniversitedir. Ülkemizin her zaman birlik ve beraberlik tarafında olmuştur, taraf olmaya da devam ediyoruz. Özellikle son günlerde yaşanan bu kargaşa ortamında hilalin altında buluşmanın çok farklı bir anlamı olduğunu düşünüyorum

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.