Vali Alimoğlu “Karabük gelişmeye müsait bir kent”

Vali Orhan Alimoğlu, Karabük’ün her yönüyle gelişmeye ve büyümeye müsait bir il olduğunu söyledi.

Vali Alimoğlu “Karabük gelişmeye müsait bir kent”
Yayınlama: 30.01.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, kentin gerek turizm yönüyle, gerekse ekonomik yönden her anlamda büyümeye ve gelişmeye müsait bir il olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz hafta  İstanbul’da gerçekleştirilen ve Karabük’ün de Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) çatısı altında bölge illeriyle birlikte katıldığı EMİTT Fuarını değerlendiren Vali Alimoğlu, fuarın başarılı geçtiğini söyledi. Alimoğlu “EMİTT Turizm ağırlıklı bir fuardır.  Biz bu fuarda ilimizi en iyi şekilde temsil etmek ve tanıtmak amacındaydık. Bunu da başardık ve ilimizi, bölgemizi en güzel şekilde tanıttık. BAKKA çatısı altında komşu illerimizle birlikte olmamız ayrıca bir güzellik oldu. Bu fuarın amacı hem etrafı tanımak, hem de kendinizi tanıtmaktır. Orada bir eksikliğini hissettiğim konu, bizim orada ikram ettiğimiz, sergilediğimiz ürünleri artırmak ve geliştirmek gerekiyor.  Bu anlamda Karabük’te turizmin, 2014 yılından daha iyi olmasını bekliyoruz. Bizim başta Safranbolumuz olmak üzere tüm ilçelerimiz tabiat ve kültür varlıkları yönünden görülmeye değer.” dedi.

Karabük Organize Sanayi Bölgesi ve İsmetpaşa Endüstriyel Serbest Bölge konusuna da değinen Vali Alimoğlu “Organize Sanayi Bölgemizde 20 civarında firmamız faal durumda. Yerlerimizin büyük çoğunluğunu tahsis ettik. Birkaç firmanın da çalışmaları sürüyor. Bunlar da üretime geçtiğinde istihdamın artacağına inanıyoruz. Bunun yanında Eskipazar İsmetpaşa bölgesinde yeni bir endüstri serbest bölgesi oluşturma yönünde çalışmalarımız var. Bu konuda başta Ticaret ve Sanayi Odamız olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz haftalarda ilimize gelen ilgili bakanlarımıza da konuyu ilettik. Kendileri konuyu yakından takip edeceklerini ve gereken desteği vereceklerini ifade ettiler.  Bizler de konunun yakından takipçisi olacağız.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.