MHP Karabük İl Başkanlığına Burhanettin Arslan Seçildi

Milliyetçi Hareket Partisi 11. Olağan İl Kongresi Yenişehir Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Mevcut İl Başkanı Burhanettin Arslan’ın tek aday olarak girdiği kongrede, Arslan güven tazeledi.

MHP Karabük İl Başkanlığına Burhanettin Arslan Seçildi
Yayınlama: 08.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi 11. Olağan il kongresi bugün yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut İl Başkanı Burhanettin Arslan İl Başkanı olarak seçildi. Kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, 21. Dönem Karabük Milletvekili İlhami Yılmaz, sivil toplum örgütlerinin başkanları ve yöneticileri, Sendika başkan ve yöneticileri ile birlikte partililer katıldı.

Divan Başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel’in yaptığı il kongresi Şehit Mehmet Dinçel İlköğretim Okulu ikinci sınıf öğrencisi Alptuğ Miraç Aşar’ın salonda bulunanlara ülkücü yemini ettirmesi ile başladı. Kongre saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ve gündemdeki diğer maddelerin görüşülmesi ile devam etti.

Kongre’de açılış konuşmasını MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan yaptı. Arslan,” 7 Haziran seçimlerinde Haziran 2015 seçimlerine hep birlikte omuz omuza katılalım. Gücümüzü mahalli seçimlerde gösterdiğimiz gibi, genel seçimlerde de gösterip iki milletvekili alma yolunu bulalım” dedi.

Arslan konuşmasını şöyle devam ettirdi” Bugün, bundan 46 yıl önce Adana’da 8 Şubat 1969 yılında yapılan Adana İl Kongresinde Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisinin adının değiştirilerek Milliyetçi Hareket Partisi adının alındığı gündür. 46 yıldır adına namına şanına yakışır bir şekilde Türkiye Cumhuriyetine bağlı örf adet geleneklerini yaşayan, üniter devlet yapısından asla taviz vermeyen, Bayrağı , milleti ve devleti için canını feda edecek bir partinin mensubu il başkanı olarak sizlerden ve partimden gurur duyuyorum. Bu nedenle parti il kongremizin 8 Şubat 2015 tarihinde yapılmasının da önemini belirtmek istiyorum. Felsefesinde Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti yatan bu aziz millet var oluşundan bugüne kadar, İslamiyet’in Bayraktarlığını yapmış Yüce Peygamberimizin yaymaya başladığı İslam dinini, batıda İspanya’da, doğuda Hazar, Kuzeyde Viyana önleri, güneyde Arap Çöllerine kadar yayma şerefine nail olmuştur. Böyle bir millet ve imparatorluğun torunları olmaktan gurur duymaktayız. Bugün Türk kelimesini dahi ağzına almaktan korkanlar unutmasınlar ki, Dünyaya adımızı şanımızı bu adla taşıdık. Birilerinin gönlü olsun diye Türk kelimesini yok sayıp Türkiye’li demek ve milleti hafife almaktan başka bir şey değildir. Türk olamayan yerde Türkiyeli diye bir şey olmaz. Bu topraklarda yani güzel Türkiye’mizde yaşayıp kendini başka milletlerden olduğunu düşünenler doğuda, güneyde, vel hasıl Türkiye’nin her yerinde devletin malını yakıp yıkmakta dilini kullanmamakta, Bayrağını tanımamaktadır. Otoritesini kurmak için her türlü sin oyunların peşine düşmektedir. Mevcut iktidar bilmem ne açılımı safsatasıyla bunlara çanak tutmakla ve müsamaha göstermektedir. Unutmasınlar ki bu aziz millet var oldukça, onların ve onlara çanak tutanların emellerini kursaklarında bırakacaktır. İşte Türkiye’de bu acı olaylar yaşanırken Türkiye’yi parçalanmaya zorlarken, bizlerin kendi aramızda birbirimizi kırmaya ayrı gruplar oluşmamıza asla gerek yoktur. Gün birlik günüdür. Gün beraber ve güçlü olma günüdür. Lütfen bütün kırgınlıklar ve dargınlıklara son verip tek yumruk tek vücut olma gayreti içerisinde olalım. Haziran 2015 seçimlerine hep birlikte omuz omuza katılalım. Gücümüzü mahalli seçimlerde gösterdiğimiz gibi, genel seçimlerde de gösterip iki milletvekili alma yolunu bulalım” dedi

MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan’ın konuşmasından sonra MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel’de kongreye katılanlara hitaben yaptığını konuşmada “Buradan Türkiye’ye selam olsun. Bizim selamımız Türkiye’ye bizde oraya buraya şuraya selam yok. Selam net. Türkiye’deki şu anda mitin yapmakta olan partimiz ve Türk Milliyetçilerine. Bizim ne İmralı’ya, ne Oslo’ya, ne Kandile, ne Kobani’ye oraya buraya selamımız olmaz. Biz Türk Milletinin selamını alır ve götürürüz. Milletvekili olarak da başka bir postacılık yakışmaz diye düşünüyorum. Milletvekilleri milletin derdini anlatsın, milletin derdine derman olsun diye seçiliyor. Postacılık yapsın diye değil. Bütün Milliyetçi Hareket Partililer adına söylüyorum ki, onurla, gururla ve layıkı ile taşıyorum postacılık yapmıyorum. Ne sarayda ki sultan için, ne İmralı’da ki cani için, ne Oslo’da ki üçüncü göz için postacı değiliz. 7 Haziran 2015 milletvekillerini seçileceği gün ama Türkiye’nin yine bir kader sınavı, bir kader seçimi. Bin odalı sarayda oturuyor asgari ücretten bin lirayı esirgiyor. Böyle bir esnaflıkları var. Asgari ücret 949 lira ama saray bin odalı. Sultanıma yakışır diye orda geçiyor, gösteriyor. Türkiye’de kime sorarsanız sorun ülkede sorun nedir diye işsizlik var diyor. İstihdam yok diyor. Geçim sıkıntısı var diyor. Bunun üçü de ekonomik sebepler. Ama sultan çıkıyor diyor ki, bu ülkede ekonomik istikrar var diyor. Yoksullukta istikrar var bu ülkede, yolsuzlukta istikrar var bu ülkede. Öyle bir yolsuzluk ki dünya alem inanamadı nasıl aklamaya çalıştıklarını. Sizin sofranızda zeytinin azalması, sizin tabağınızda peynirinizin küçülmesi, sizin ekmeğinizin ufalması, sizin cebinizin boş olması gibi şeyler bunun hepsi yolsuzluk. Bütün dünya yolsuzluğu dünya hak ihlali olarak görüyor. Ama bizim ülkemizde nemi oluyor seçim mi geliyor, iki tane konuları var. Bir tanesi ekonomik istikrarımız çok yüksek şu kadar kredi aldık, şunu yaptık, bunu yaptık diyor. Bir de biz kadınlar. Seçim zamanı geldiğinde kadınlara onu yaptık, bunu yaptık. Bunlar Türk kadının tavuk olmasını bekliyor. Türk kadını asla tavuk olmaz. Bir çocuk doğurursan 200, iki tane doğursan 400, üç tane doğurursan 600 TL diyorlar. Çift sarılı yumurta daha pahalı, ikiz doğurana ne yapacaklar onu bilmiyorum. İnsanların doğumunu bile sorun haline getirdiler. Ne kadın üzerinden ne de ekonomik istikrar üzerinde aslında söyleyebilecekleri hiçbir şey yok. İnşallah 7 Haziran’da Karabük’te Milliyetçi Hareket Partisine tıpkı eskilerde olduğu gibi, yine milletvekili hediye edecektir. Belediyeden yana hep yüzümüzü güldürdünüz. Bu dönem inşallah, 21. Dönemde ki gibi, yine yüzümüz gülecek Karabük mevcut hükümete hak ettiği cevabı verip, Milliyetçi Hareket Partisine de hak ettiği değerle beraber, milletvekili hediye edecektir diye düşünüyorum” dedi

İl Başkanı Burhanettin Arslan Başkanlığındaki MHP Karabük İl Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Nuraydın Köse, İbrahim Balık, Gürkan Malkoç, Ümit Hakan Yılmaz, Kemalettin Tan, İsmail Köse, Sabri Yıldırım, Ali Şık, Işıl Toker, Sibel Şirin, Adnan Bostancı, İsmail Ova, Abdullah Küçüktepe, Halil İbrahim Karataş, Tahsis Düzyer, Hidayet Büyükdoğan, Kenan Emdi, Ali Makaracı, Cemil Kaymak, Abdullah Terzioğlu.

Disiplin Kurulu: Emrah Köklü, İsmail Yetim, Mustafa Taslakoğlu, Asım Çelik, Gazi Salla, Nezahat Tekin, Abdurrahman Çimen.

Üst Kurul Delegeleri: Burhanettin Arslan, Rafet Vergili, Mustafa Dursun, Muharrem Asker.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.