Üniversite Öğrencilerinden Kira Protestosu

Karabük Üniversitesi’nde (KBÜ) eğitim gören yaklaşık 50 öğrenci, ev kiralarının yüksek ve yurtların yetersiz olmasını protesto etti.

Üniversite Öğrencilerinden Kira Protestosu
Yayınlama: 02.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Belediyesi önünde toplanan öğrenciler, kentteki ev kiralarının yüksek olmasını ve yurtların yetersiz olmasını protesto etti.

Öğrenciler, ‘Okumaya mı geldik zengin etmeye mi bilemedik‘, ‘Ev kiraları çok yüksek, öğrenciler mağdur’, ‘Bu sorun hem öğrencilerin hem de ailelerinin sorunudur‘ yazılı dövizler açtı. Öğrenciler daha sonra sorunlarını Başbakanlık’a göndermek için belediyenin önünde açtıkları stantta dilekçelerine vatandaşlardan imza atarak destek olmalarını istedi.

Öğrenciler adına basın açıklaması yapan Ulaş Arslan, asgari ücretin üzerinde olan ev kiralarını ödemekte ve yurt bulmakta zorlandıklarını belirterek, şunları söyledi: “Biz bu sorunumuzu Başbakanlığa ve Başbakanımıza göndereceğimiz hedeflediğimiz 20 bin imza ile çözeceğimize inanıyoruz. Bu imzaları bizzat ben kendilerine ulaştıracağım. Sorunumuzun üniversite, KYK ve Başbakanlık gibi kurumlar tarafından ciddiye alınacağına yürekten inanıyoruz. Aksi halde yeni eğitim yılına kadar sorunlarımız için somut adımlar atıldığını görmezsek, bu meydandaki topluluğun giderek katlanacağını, öğrenci kalitesinin düşeceğini, düzeltilemeyecek sorunlar açacağını buradan duyurmak istiyoruz. Vicdansızların eline kalmak istemiyoruz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.