Tolunay Kafkas, Takımla Antrenmana Çıktı

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas: “Bu bir güven oylaması değil, her türlü sorumluluk bende. Görevimin başındayım.”

Tolunay Kafkas, Takımla Antrenmana Çıktı
Yayınlama: 27.01.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Hafta sonu sahasında oynadığı Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçının ardından istifa eden ancak yönetim tarafından istifası kabul görmeyen Tolunay Kafkas, bugün takımla birlikte idmana çıktı.

Antrenman öncesi futbolcularla bir süre konuşan Kafkas daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. İstifa kararını takımın önünü açmak için aldığını belirten Kafkas, “Gerçekten burayı çok sevdiğim için, bir değişikliğin olmasını istediğim için yaptım. Başkanımızın ve yönetim kurulumuzun bu konuda çok ısrar etmesi, sanki onları yarı yolda bırakacakmış gibi bir durum ortaya çıkardı. Tekrar görevimizin başındayız. Şunun altını çiziyorum; bundan sonra olacakların tüm sorumluluğu bana aitti. Bu ne güven oylaması ne de başka bir şey. Bu tamamen başkan ve yönetim kuruluna olan saygım, şehre ve futbolculara olan sevgim. Her türlü sorumluluk bana ait” dedi.

“GÜVEN OYLAMASI DEĞİL”

Bundan sonraki hedeflerinin ne yapıp edip bu seneyi atlatmak olduğunu kaydeden Kafkas, “Bu sene olağanüstü şeylerle karşılaşıyoruz. Bu da doğaldır, insanlarda bir takım hayal kırıklıkları olabiliyor. Şehrin bana sahip çıkması, başkanın, sizlerin, herkesten gördüğümüz ilgi sanki bir işi yarı yolda bırakıyormuş gibi olmak canımı acıttı. Hayatımda hiç kimseyi yarı yolda bırakmadım. Bana kötülük yapan da olsa yarı yolda bırakmadım. Profesyonel hayatın içinde değişiklik daha iyi oluyor. Sırf bu amaçla yaptığımız bir şeydi ve kabul görmedi. Şehir de sahip çıktı. Bu bir güven oylaması değil. Burada hata, sorun ne varsa ben üstüme alıyorum” diye konuştu.

Maçta kırmızı kart gören Sow ve Viola’ya ceza verilip verilmeyeceğinin sorulması üzerine Kafkas, “Bunlar hata yaptılar ve duygusal hatalardı. Çok fazla istediklerinden dolayı oldu. Onun cezasını görecekler” cevabını verdi.

Sürecin çok sıkıntılı olduğunu anlatan Kafkas, “İşin açıkçası her şey sıkıntılı. Alttaki gruptan 3 takım küme düşecek, inşallah biz olmayız. Kulüp bir proje kulübü. Zaman içerisinde bunları yapabilmek için sonuçların da sizi desteklemesi lazım. Bu sonuçları bu sene bir türlü alamadık. Futbolun içinde bunlar oluyor. Bir şeyleri yapabilmek için de kulübün ayakta kalması lazım” şeklinde konuştu.

“UZUN SÜRE BURADAYIM”

Kafkas, Karabükspor küme de düşse de takımın başında olacağını vurgulayarak, “Bu işe bakış açım, kişiliğim farklı. İnsanın içinde bazı şeyler oluyor. Bu istifa kararını alırken, vebali almamak da vardı. Sonuçta ne olursa olsun bu takımın başındaki insan sizsiniz. Bunun vebalini almak benim gibi adamlar için kolay değil. Başkaları bizim gibi düşünmez. Bir hoca bir yerlerde uzun süre kalmalı. Sonuçlar da hem başkanı hem bizi desteklemeli. Sonuçlar ne olursa olsun burada uzun süre kalmak istiyorum. Bunu defalarca deklare ettim. Bunlar normalde profesyonelce olan şeyler değil” ifadelerini kullandı

KUPA VE LİG MAÇLARI

Yarın sahalarında 4 Eylül Sivas Belediyespor ile kritik bir kupa maçı oynayacaklarını hatırlatan Kafkas, “Yarın kazanmak istiyoruz ve grupta gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Amacımız final oynamak. Bunu yapabilecek gücümüz var. Afrika Kupası’nda iki oyuncumuz var. Onlar da gelecek. Bu maça yetişmiyorlar ama bundan sonraki maçlarda olacaklar. Yeterli bir kadroya sahibiz. Belki bir transfer daha yapabiliriz. Hafta sonu Fenerbahçe maçımız var. Belli bir puan almamız lazım. Sezon sonuna kadar zorlu bir periyot bizi bekliyor” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.