Tezcan “Eşiği geçme mücadelesi vereceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanlığı Seçimi Hazırlık Bölge Toplantısı Karabük Belediyesi Nikah Salonunda yapıldı. Bölge toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Karabük, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Düzce ve Bolu illerinin CHP yöneticileri, milletvekilleri ve belediye başkanları katıldı.

Tezcan “Eşiği geçme mücadelesi vereceğiz”
Yayınlama: 13.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan  “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye’yi esenliğe, aydınlığa ulaştıracak eşiği geçme mücadelesi vereceğiz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili örgütlenme, hazırlık ve bilgilendirme çalışmalarının 12’inci toplantısını Karabük’te yaptıklarını söyledi.

Karabük Belediyesi Nikah Salonu’nda, partisinin Karabük, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Düzce ve Bolu milletvekilleri, belediye başkanlarıyla ile il yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen, Cumhurbaşkanlığı Bölge Toplantısında konuşan Tezcan, “İki gündür ibretle ve dehşetle Ortadoğu bataklığı içerisinde Türkiye’ye dönük hain bir saldırı karşısında öfkemiz kabarmış dikkatle izliyoruz” dedi.

“ÖFKEMİZ KABARMIŞ ŞEKİLDE İZLİYORUZ”

Türkiye her gün gündemin çok hızlı bir şekilde değiştiği bir sürecin içerisinden geçtiğini anlatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, “Gün olmasın ki bir devlet, siyaset, milli krizi ortaya çıkmasın. İki gündür ibretle ve dehşetle Ortadoğu bataklığı içerisinde Türkiye’ye dönük hain bir saldırı karşısında öfkemiz kabarmış dikkatle izliyoruz. Ne olduğu belirsiz, düne kadar çapulcu örgütler Ortadoğu’da siyasetin belirleyicisi ve yönlendiricisi olmaya başladı. Kapı komşumuz sınırımızda Musul elçiliğimiz işgal edilerek oradaki diplomatlarımız, vatandaşlarımız rehin alındı. TBMM’de 3 yıldan beri milletvekili arkadaşlarımızla birlikte ısrarla “Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına çekmeyin” diye söylüyoruz. Ortadoğu’daki otorite boşluğunun ilk zarar vereceği ülke Türkiye olacaktır. Bölgede devlet otoritelerinin ortadan kalktığı, kabile ya da çete otoritelerinin hakim olmaya başladığı bir siyaset tarzının ilk vuracağı yer Türkiye olacaktır. Bölgede mezhep ayrılığı yada etnik ayrışmalar üzerine kurgulanan bir siyasetin bedelini biz kendi iç siyasetimizde ödemek zorunda kalırız. Bunun bedeli bize ödetirler. Türkiye’yi bu belanın içerisine sokmayın diye 3 yıldır bunun kavgasını verdik” dedi.

“ORTADOĞU BAKATALIĞINDAN BİRAN ÖNCE ÇIKMAK ZORUNDAYIZ”

Bu sürece kaygısız kalmayı bırakın, Türkiye’de strateji derinlik adı altında, savsata ve uydurma dış politika anlayışı ile Ortadoğu’da çeteleri besleyen hükümetle karşı karşıya kaldıklarını iddia eden Tezcan;  “El-Kaide’ye El-Nusra’ya ve bugün ki Işid’e Ortadoğu’da mezhep ayrışması üzerine örgütlenen ve terör estiren örgütlere lojistik destek ne yazık ki bu hükümet tarafından verilmiştir. Bu tablo içerisinde Türkiye bugün bu bataklığın içerisinde girmiş ve biran önce çıkmak zorundadır. Bu topraklar üzerinde zaman zaman bizim halkımızı, milletimizi kendi içerisinde etnik ayrışmalarla çatıştırmaya yada mezhep çatışmasına sürüklemeye dönük uluslararası politikalar hayata geçirilmiştir. Ama her seferinde kısa vadede etkili olsa bile uzun vade de bu politikalar iflas etmiş ve halkımız birbiriyle barış içerisinde yaşamayı her zaman tercih etmiştir. Bunları bildiğimiz için işte biz AK Parti’ye şu uyarıda bulunduk. ‘Ortadoğu bir mezhep çatışması gölüdür. Ortadoğu bir etnik çatışma gölüdür. Bizi bu kan gölünün içine sokmayın. Sokarsanız oradaki Şii-Sünni çatışması Türkiye’de ki Alevi-Sünni çatışmasına dönüşür. Oradaki çatışma Türkiye’deki Türk, Kürt, Laz, Çerkez çatışmasına dönüşür oradan ithal edersiniz ayrışmayı. Oysa bizim birliğe, dayanışmaya ihtiyacımız var’ dedik. Bugünkü iktidar sahipleri yeni Osmanlıcılık anlayışıyla Türkiye’yi Ortadoğu cehenneminin içine soktular” ifadesinde bulundu.

“EŞİĞİ GEÇME MÜCADELESİ VERECEĞİZ”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 2 aydan daha az bir sürenin kaldığını hatırlatan Tezcan konuşmasını şu sözlerle tamamladı; “Yeni bir döneme giriyoruz. Bu siyasetin 3 seçimlik devresi. Birincisini yerel seçimlerle geçirdik. Şimdi ikinci sandık olarak Cumhurbaşkanlığı sandığı gelecek ve ondan sonra Türkiye’nin gerçek kurtuluşunu temsil eden 2015 milletvekili seçimleri. Çankaya köşkünde Atatürk’ün koltuğuna ona yakışır bir Cumhurbaşkanı istiyor Anadolu insanı. Önümüzdeki seçimlere Türkiye parti devletinin adaletsiz ortamında gireceğiz. İktidarın bütün imkanlarını AK Parti’nin desteklediği Cumhurbaşkanı adayının önüne açacaklar. Yine sandıklara sahip çıkma görevi bize düşecek. Bu nedenle bu toplantıları yapıyoruz. Bu toplantılarla Cumhurbaşkanı adayını tartıştığımız toplantılar değil. Aday bir şekilde Türkiye’de saptanacak. Ama bu seçimin örgütü Türkiye’de teslim olamayan sandığına sahip çıkan örgüt CHP olacaktır. Bu toplantılarda bunu konuşacağız. Parti devleti uygulamalarına karşı örgütlü bir çalışma ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye’yi esenliğe, aydınlığa ulaştıracak eşiği geçme mücadelesi vereceğiz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.