SAYLAR : “Karabük’ün beklentilerini gerçekleştireceğiz”

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, İsmetpaşa’da kurulacak olan Endüstriyel Bölgesinin Organize Sanayi Bölgesi olarak değiştirilmesi için çalışmalara başladıklarını belirterek, çalışmalar bittikten sonra Bakanlığa gideceklerini söyledi.

SAYLAR : “Karabük’ün beklentilerini gerçekleştireceğiz”
Yayınlama: 15.01.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, AK Parti İl Kongresine katılan Bakanların İsmetpaşa’da kurulacak olan Endüstri Bölgesi için Organize Sanayi Bölgesi olarak değiştirerek, yeni bir yol haritasını belirleyin size her türlü yardımcı olalım dediklerini söyledi.

Parti İl binasında konuyla ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulunan İl Başkanı Timurçin Saylar, “Kongrede Karabük’ün kazanımları oldu. Sayın bakanlarımız bize Bartın yolunun devam edeceğini ve bizim Endüstriyel Bölge olarak adlandırdığımız ama sonraki süreçte Eskipazar’daki bu bölgede yaklaşık 6,5 milyon metrekare araziyi Organize Sanayi Bölgesi olarak değiştirerek, yeni bir yol haritasını belirleyin, Karabük’teki siyaset, TSO ve Üniversite bunu oturun, konuşun bir karar verir, buyurun gelin biz de size her türlü konuda yardımcı olalım dediler. Biz bununla ilgili resmi kurumlara bunları söyledik, bu dosya çalışması yapıldıktan sonra en kısa zamanda Bakanlığa giderek, Karabük’ün beklentisi olan bu projeyi de Allah nasip ederse gerçekleştireceğiz” dedi.

“ADAY ADAYLIĞINDAN PARTİMİZE İLGİ YOĞUN OLACAK”

Milletvekili aday adaylığı sürecinde de Partilerine ilginin yine yoğun olacağını ifade eden Saylar, “Adaylar ne kadar çok olursa bizi de o kadar memnun ediyor. Bu Partimize olan teveccühü gösteriyor. Tabi bu anlamda da halkımıza verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Çünkü Karabük Halkı AK Parti’den hiçbir zaman desteğini çekmedi. Bize inansınlar, güvensinler, biz hedef olarak 2023’ü aldık, diyoruz ki Yeni Karabük, Güçlü, Karabük , Hedef 2023 diyoruz. Karabük’ü 2023 yılına kadar, şu anda konuştuğumuz bütün projeleri bundan önce nasıl bitirdiysek, nasıl bu halkımıza bu hizmetleri getirdiysek bahsedilen bütün hizmetleri de getireceğimizi de taahhüt ediyoruz. Bize inansınlar, güvensinler. Her şey Karabük için” dedi.

“KARABÜK’TE 2-0 YAPACAĞIZ”

AK Parti adayları belirleme noktasında Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin aday olup olmaması bir etkileşimde bulunur mu?” yönünde bir soruya ise Saylar; “Biz siyaseti o partiden bu şahıs, şu partiden şu şahıs aday olacak diye yapmıyoruz. Biz AK parti olarak kendi politikalarımızı belirliyoruz, bu politikalar içerisinde gelen adaylarımız içerisinden biz de bir çalışma sistemi var teşkilat temayülü var, anketi var, Genel Merkezi var bu çalışmalar içerisinde Genel Merkezimizle beraber en doğru adayı ve en iyi hizmet yapabilecek adayımızı bulacağız ve bu adayımızla da Karabük’te 2-0 yapacağımıza da inanıyoruz” cevabını verdi.

“TSO’DAKİ MECLİS BAŞKANLIĞINA DEVAM EDİYORUM”

Ticaret ve Sanayi Odasındaki Meclis Başkanlığına devam etmenizin etik olmadığı şeklinde muhalefet kanadından tepkiler var bu konuda neler söyleyeceksiniz?” şeklinde ki soruya ise Saylar, “Bizim bunu yapmamızdaki asıl amaç Karabük Endüstriyel Bölgesi ile alakalıydı. Bu Projenin alt yapısını TSO olarak oluşturan bizlerdik, projeyi yarım bırakmamak adına biz de orda görevimize devam ettik. Önemli olan İsmetpaşa’daki bu projenin şu anda gerçekleşmesi. Bizim bu göreve devam etmemizin amacı da zaten bu. Yani makam olarak değil” ifadesinde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.