Safranbolulu hemşehrimiz Yücel Yavuz, Gümüşhane Valisi Oldu

Yeni Valiler Kararnamesi Resmi Gazetede yayınlandı. Yeni Kararname ile daha önce İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri olan Safranbolulu hemşehrimiz Yücel Yavuz Gümüşhane Valiliği görevine atandı. Yücel Yavuz, Şırnak Valisi Hasan İpek’ten sonra ikinci Karabük’lü vali oldu.

Safranbolulu hemşehrimiz Yücel Yavuz, Gümüşhane Valisi Oldu
Yayınlama: 23.05.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Bakanlar Kurulu’nun 21.05.2014 tarihli kararı ile 23 Mayıs 2014 tarih ve 29008 sayılı Resmi Gazetede yer alan 2014/6366 karar sayılı Atama Kararnamesi ile 17 ilin valisi değişti. Atama kararnamesi ile daha önce Karabük Valiliği görevi yapan Rize Valisi Nurullah Çakır’ın da aralarında bulunduğu 12 ilin valisi merkeze alındı.

Yeni Valiler Kararnamesinde Karabük için sürpriz bir isimde yer aldı. Daha önce İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken 6 ay kadar önce İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri olan Safranbolulu hemşehrimiz Yücel Yavuz, Gümüşhane Valiliği görevine getirildi. Yücel Yavuz şuan Şırnak Valiliği görevini yürüten Hasan İpek’ten sonra Karabüklü ikinci vali oldu. Yücel Yavuz aynı zamanda merkezi Ankara’da olan Karabüklüler Vakfı’nın Mütevelli Heyetinde yer alıyordu.

Yeni kararname ile komşu illerimizde de değişiklikler oldu. Bartın Valisi Ali Çınar merkez valiliği görevine getirilirken yerine Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu getirildi. Yine Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş Manisa Valiliği görevine getirilirken yerine Urla Kaymakamı Şehmuz Günaydın atandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.