Safranbolu Belediyesi Park Açılışlarına Devam Ediyor

Safranbolu Ünsal Tülbentçi İlköğretim Okulu karşısında açılışı yapılan Tülbentçi Parkı Safranbolu Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan 39’uncu park oldu.

Safranbolu Belediyesi Park Açılışlarına Devam Ediyor
Yayınlama: 12.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Safranbolu Tülbentçi Parkı törenle hizmete açıldı

Park açılışında konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, “ Safranbolu Belediyesi olarak şehrimizi dünya standartlarında belediyecilik hizmetleriyle buluşturmak için yapmış olduğumuz çalışmaların yeni bir halkası ile sizlerle birlikteyiz. En başından beri söylediğimiz gibi Safranbolu ismiyle, şekliyle, duruşuyla bir dünya kenti. Dünyanın neresine gidersek gidelim Safranbolu’dan bahsettiğimizde hep bilinen, tanınan bir yer olduğunu görüyoruz. Bizim şehrimiz dünyanın her tarafından beğenilen ve de bilinen bir şehirdir” dedi.

Belediyecilik hizmetleri açısından tarihi dokuyu ve geçmişteki atalarımızdan elde ettiğimiz şehircilik anlayışını bugün de sürdürmemiz lazımdı diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Aksoy, “ 20. yüzyılda artık yönetim şekilleri yerele doğru kayıyor. Yani şehirlerin marka şehir olması, kentlerin kendi isimlerini ön plana geçirmeye çalışmaları, yine Türkiye’deki rekabetin özellikle bölgeler arasındaki rekabetin kent seviyesine kadar inmesinde o kentlerdeki o şehirlerdeki belediyelerin çalışmaları çok önemli. Marka belediye başkanları var, marka şehirler var. Şimdi Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalardan Türkiye’de herkes övgüyle bahseder. Kayseri Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalardan pek çok hemşehrimiz Türkiye’deki vatandaşımız övgüyle bahseder. Ben size şunu söylemek istiyorum: Konya ya da Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmaların iki tane büyük formülü var. Birincisi süreklilik ve istikrar. Seçilen belediye başkanı dördüncü dönemden beri devam ediyor. Yani bir ivme yakalanıyor ve bu ivme devam ediyor. Ben 2009 yılında Safranbolu’da belediye başkanı olarak göreve başladığımda nerdeyse iki yıl boyunca elek tekne düzmekle zaman harcadık. Örneğin, belediyemizin iş makinelerini güçlendirdik. Dönemimizde tam 70 tane iş makinesi Safranbolu halkımızın Safranbolulu komşularımızın hizmetine sunuldu. Yine bu dönemde 11 milyon 300 bira lira olan bütçemiz 38 milyon liraya çıkartıldı. Ancak o zaman hizmet yapmaya başlayabildik. Sadece 2013 senesinde bizim asfalta harcadığımız para tam 15 milyon liraydı. Yani kısaca vatandaşlarımızın mutlu olmaları, ayaklarının çamura basmamaları, çocukların oynayabilecekleri parkları, spor alanları olmasını, şehrin her noktasında aydınlatma, parke, yeşil alan gibi çalışmaları tamamlayabilmemiz 5 yılımızı aldı. Bunların bir an evvel yapılmasını istedik ve Allahın izni ile bunları bitirdik. Yani bu dönemde Safranbolu’da yaşayan hemşerilerimin belediyecilik hizmetlerinden en güzel hali ile faydalanmalarını istedik” dedi.

Bölgenin en büyük konsept parklarından birisi haline gelecek olan Kent Parktan da söz eden Başkan Aksoy, kent parkın inşallah çok yakında hizmete gireceğini dile getirirken, Safranbolu’nun gerek turizm gerekse hizmet kalitesi bakımında oldukça önemli mesafeler kat ettiğini söyledi.

Konuşmanın ardından parkın kurdelesi kesilerek açılışı yapıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.