Rektör Uysal’dan Ovacık’a Meslek Yüksekokulu sözü!

Karabük’ün Ovacık İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Dursun, ilçenin yıllardır göç verdiğini ancak bunu geri kazanmak için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

Rektör Uysal’dan Ovacık’a Meslek Yüksekokulu sözü!
Yayınlama: 03.07.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, ilçenin yıllardır göç verdiğini ancak bunu geri kazanmak için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

30 Mart seçimleri sonrası 3 aylık süre zarfında bir dizi ziyaret ve çalışmalarda bulunduklarını anlatan Başkan Dursun, “ Karabük’ün ve ilçemizin büyüğü olan değerli siyasi adamı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekilimiz Mehmet Ali Şahin’i Ankara’da ziyaret ettik ve çok olumlu geçti. Ovacık’ta Ovacık için ne yapılması gerekiyorsa yanımızda olacağını ve hiçbir şekilde ayrıştırma yapmayacağını bize söyledi. Bizi bu sözleri ile rahatlatmıştır. Erdemliğini büyüklüğünü bir kez daha göstermiştir. Ovacıklıların yanında olduğunu kalben hissediyoruz. Biz muhalefet partisi olsak bile Mehmet Ali Şahin ile Ovacık için çok güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum” dedi.

-MESLEK YÜKSEKOKULU SÖZÜ-

Ovacık’ın ormanlarla kaplı yeşili ve doğayı bozmadan fiziki yapısına fazla dokunmadan ilerle kat edeceklerini belirten Mustafa Dursun, “Ovacıklılar Derneği gecesinde sağ olsun Rektörümüz Ovacık’a yüksekokul sözü verdi ve nerdeyse orada bitme aşamasına geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekilimiz Mehmet Ali Şahin’in de daha önce Ovacık’ta yapılan ihaledeki sıkıntıları anlatarak 2014 yılında bu okulun temelini atacaklarını söyledi. Buda bize ayrı bir heyecan kattı. Bunun yanında su ve mezarlık konusunda Karabük Belediye Başımız Rafet Vergili’nin katkıları ile çalışmalara başladık. Mezarlıkların temizliğine ve bakımına başlandı. Bayram arifesine yetiştirmek için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Su sorunumuzu büyük ölçüde çözdük. İlçenin belirli noktalarındaki herhangi bir su kesintisi olabilme adına ana hattaki vanaları değiştiriyoruz. İnşallah bundan sonra su kesintileri olmayacak. Güzel hizmetler için çalışmaya devam edeceğiz. Bizde ben diye bir şey yok ve biz vardır. Ovacık’ta Ovacığın sorunlarını bilen yerli halk var ve bunlara danışıyoruz. Ovacık için neler yaparız diye istişare ediyoruz. Kaymakam beyin gayretleri ile Karagöl turizme açılacak ve bunun yanında tamamen organik lokumumuz var. Bu sadece yurt içine değil yurt dışına da ihraç edilecek. Bunlar Kaymakam beyin yoğun gayretleri ile olan şeyler. Ovacık’ın turizm alanında bir şeyler elde etmesi adına ve bölgede bulunan kaya mezarları ile ilgili çalışma yapılması noktasında üniversitenin turizme el atması için Rektör beyle görüşüp yardım talebinde bulunacağız. Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal Karabük’e çok büyük ve heyecan katan bir insan. Ovacık’a verdiği Meslek Yüksekokulu sözüyle bizleri ayrıca çok mutlu etti” dedi.

-“YATIRIMCIYA KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK”-

Ovacık’ta çok ciddi bir konut sıkıntılarının olduğunu ifade eden Başkan Dursun, “ Bu konuda çalışmalarımız var. Benden önceki dönemde TOKİ ile anlaşma noktasına gelinmiş ama fiyatlar çok faiş olunca halk bu konuda sessiz kalmak zorunda kalmış. TOKİ adeta konut yapmayım diye fiyat vermiş. Çünkü çevre ilçelerdeki fiyatlara baktığımızda buradaki fiyatların çok faiş olduğu ortaya çıkıyor. Biz bu konu ile ilgili 2 ay daha süre uzatımı istedik ve TOKİ Başkanı ile görüşerek çözüm arayacağız. Türkiye’nin her yerinde yaşayan Ovacık halkımızın çok duyarlı olmasını, buranın hakir ve küçük görünmemesini istiyorum. Ovacık her geçen gün göç vermiş ama bundan sonraki süreçte göç alır konuma gelmesini arzu ediyoruz. Bu noktada bizim en büyük desteğimizde burada değerli büyüğümüz Mehmet Ali Şahin bey ve Karabük Belediye Başkanımız Rafet Vergili abim. Bunların desteği devletin imkanları niye olmasın. 1959 yılında ilçe olmuş bir yer olarak, Karadenize, Diyarbakır’a, Hakkari’ye Van’a güneye dağ taş delinip hizmet ve yatırım gidiyorsa buraya niye gelmesin ki. Ben hizmetin buraya geleceğine canı gönülden inanıyorum. Hiç o şevkimizi kaybetmedik. Yatırım için kapımıza gelen herkes buradan boş dönmeyecektir. Kimseyi ayırmadan ben bu ülkenin vatandaşıyım ve bu bayrağın altında yaşayan bireyim diyen her yatırımcıya kapımız sonuna kadar açık. Yatırım yapacaklar için belediye olarak her türlü imkanı sağlamaya da hazırız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.