Polis Teşkilatı 170 Yaşında!

Polis Teşkilatı 170 Yaşında!
Yayınlama: 10.04.2015
0
A+
A-

Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170. Yılı Karabük’te Atatürk Anıtına çelenk sunum töreni ile kutlandı.

Düzenlenen törene Vali Orhan Alimoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak, Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, POMEM Müdürü Hüseyin Zengin, Daire Müdürleri, Emniyet Müdürlüğü ve Askeri Personel, Muharip Gaziler Derneği Üyeleri, POMEM öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ve Polis Meslek eğitim Merkezi çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam edilen programın açılış konuşmasını İl Emniyet Müdürü Dr.Serhat Tezsever yaptı.

Tezsever konuşmasında “Polislik haklıyı, haksızı ayırt etmek, yardıma ihtiyacı olana yardımcı olmak gibi ulvi bir meslektir. İnsanların huzur ve güvenliğini sağlamak şerefli bir görevdir. Bizler de Karabük halkının huzur ve güvenliğini sağlamak için var gücümüzle çalışmaktayız. Tüm suç gruplarına karşı mücadelemiz kesintisiz sürmektedir. Hiçbir menfaat grubuna da tavizimiz yoktur. Bunu da ilimizde yaptığımız operasyonlarla görmekteyiz. Örnek olarak ta Karabük tarihinde en fazla uyuşturucuyu yakalayarak gösterdik. Halka hizmet Hakka hizmettir, düşüncesinden hareketle daima milletimizin hizmetinde olacağız. Bu vesile ile gece gündüz demeden teşkilatımızın her kademesinde görev yapan fedakar meslektaşlarımın gününü kutluyorum. Başta Önderimiz Ulu Atatürk olmak üzere şehitlerimize ve edebiyete intikal eden teşkilat mensuplarımızı rahmetle anıyorum. Gazilerimizin, emeklilerimizin, şehit ve gazi yakınlarımızın da ellerinden öpüyorum” dedi

Çelenk sunum töreninin ardından Vali Orhan Alimoğlu ve beraberindeki heyet Polis Teşkilatı adına İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever’i makamında ziyaret ederek 10 Nisan Polis gününü kutladılar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.