Hastane binası için yıkım kararı çıktı!

Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesinin yapılacağı Bayır Mahallede bulunan eski Devlet Hastanesinin prefabrik bina hariç tüm binaların yıkım kararının çıktığını söyledi.

Hastane binası için yıkım kararı çıktı!
Yayınlama: 23.10.2014
Düzenleme: 15.06.2020
5
A+
A-

İl Sağlık Müdürlüğünün devam eden yatırımları başta olmak üzere proje ve ihale aşamasında olan yatırımlar ile ilgili bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı ilk olarak Safranbolu Devlet Hastanesi inşaatı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İl Sağlık Müdürü Sarı “Safranbolu Devlet Hastanesi inşaatımız devam ediyor. Bu hastane tamamlandığında 75 yatak kapasiteli olacak. Şu an 50 yataklık ilk kısmı tamamlanmış durumda ve geçici olarak hizmete sunulmuş durumda. 25 yataklı ikinci bloğun yapımı devam ediyor.  Firma bu hastane ile ilgili süre uzatım talebinde bulunmuştu, en son  iş bitim  tarihi 10 Ekim olarak belirlendi şu anda cezalı süre içerisine girmiş bulunuyor.  Hastanemizin inşaatı şu anda yüzde 70 düzeyinde tamamlanmış durumda başlama tarihi 27.11.2012 yılı idi, proje bedeli 10 Milyon TL civarında” dedi.

-EKİM AYINDA TAMAMLANACAK-

Eflani’de yapılan 10 yataklı hastanenin Ekim ayında tamamlanacağı belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı “Eflani Entegre Devlet Hastanesi ise; 10 yataklı bir hastane şu an inşaatı bitmiş durumda, yüklenici firma geçici kabulü için 09.07.2014 tarihinde başvuruda bulunmuştu, TOKİ tarafından kurulan komisyon yerinde incelemeler yaptı ve Ekim ayının 10’u itibariyle eksikliklerin tamamlanması için ilgili firmaya 75 gün süre tanındı.” dedi.

“PLANLANAN  SÜRE İÇERSİNDE BİTECEK”

Toprak Cuma Sağlık Evinin planlanan süre içerisinde tamamlanacağını söyleyen Sarı, “Safranbolu Toprakcuma Sağlık Evi; İl Özel İdaresi tarafından ihalesi yapılan yatırıma Mayıs ayında başlandı şu anda yüzde 30 aşamasına gelindi. İnşaatımız gayet hızlı devam ediyor planlanan süre içinde biteceğini düşünüyoruz” dedi.

-YIKIM KARARI ÇIKTI-

İhale aşamasında olan yatırımlar ile ilgili de açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı Eski devlet hastanesinin yıkım kararının çıktığını hatırlatarak “İhale, Proje ve Arsa aşamasındaki yatırımlarımız; kamuoyunda çok konuşulan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hastanesi yapımı, bu  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hastanesini  şu an Bayır Mahalledeki eski Devlet Hastanesi binalarının olduğu alana yapmak istiyoruz.  En son yapılan prefabrik bina hariç diğer tüm binalar için Bakanlık yıkım komisyonu tarafından yıkım kararı çıkmış durumda  Altı bin metrekareye yakın bir alan var bu alan içerisine Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılması için son derece uygun bir alan. İleride Diş Hekimliği Fakültesi ile Afile edilmesi düşünülerek yatırım Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine dönüştürülmesi için çalışma başlattık Bakanlık, Genel Sekreterliğimizle Üniversite arasında bir afilasyon protokolü yapılmasını istedi bu protokol hazırlandı, Bakanlığımıza gönderildi izin alındığı takdirde proje Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak yapılacak” dedi

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı proje aşamasında olan diğer yatırımlar ile ilgili şu açıklamaları yaptı; “Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Toplum  Sağlığı Merkezi, Verem Savaş, KETEM gibi binalarının birlikte olduğu 5000 Evler Mahallesine yapacağımız bir yatırımımı söz konusu, bu yatırım için de İl Özel İdaresi ihale makamı olarak görünüyor, şu anda 1 Milyon TL’lik bir ödenek aktarılmış durumda ve proje ihalesi yapıldı, ilgili firma tarafından proje hazırlanarak Bakanlığa sunulmuş durumda, bu projemiz kabul aşamasında.  Eskipazar Entegre Devlet Hastanesi 20 Yataklı olacak bu proje Bakanlığa sunuldu, proje kabul aşamasında, arazinin bir kısmı orman arazisinde yer aldığı için Orman Genel Müdürlüğünden bir ön izin alınmış daha önce, bunun kesin izne çevrilmesi için Orman Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunuldu. Ayrıca Enerjisa ile görüşmemiz devam ediyor  aksayan bir şey yok şu anda.  Yenice Devlet Hastanesinin yenice mal Müdürlüğünce tahsis işlemleri yapıldı. Projesi  Bakanlığa teslim edildi, onun da ihalesi Bakanlık tarafından yapılacak şu an maliyet hesabı yapılmakta. 5000 Evler Mahallesinde 4 Hekimlik Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi binası projemiz var, bu proje ile ilgili de şu anda İl Özel İdaresi yoğun bir çalışma içerisinde 100 bin TL ödenek aktarıldı, arsanın tahsis çalışması sonuçlandırıldı, zemin etüdü yapıldı, proje üzerinde yaklaşık maliyet çalışmaları devam etmekte

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.