Paralarını Alamadıklarını İddia Eden İşçilerden Protesto

Karabük’te, 7 ayda inşaatını tamamladıkları binanın önünde ateş yakan işçiler, çalıştıkları süre boyunca ücret almadıklarını iddia ederek duruma tepki gösterdi.

Paralarını Alamadıklarını İddia Eden İşçilerden Protesto
Yayınlama: 06.12.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Merkeze bağlı Yeşil Mahalle bölgesinde 5 katlı binayı yapan taşeron firma işçileri, 7 ay boyunca ücret almadıklarını iddia ederek bina önünde ateş yakarak duruma tepki gösterdi.

İnşaat işçileri adından açıklama Nesin Görmez, “Biz taşerona bağlı çalışıyoruz. 45 kişi çalıştık ve kısa sürede işi bitirdik. Arkadaşlarımızdan 20’si parayı almadan memleketlerine gitti. Bizden haber bekliyorlar. 350 bin liraya yakın alacağımız var. Bizden Karabük’ü terk etmemiz isteniyor. Paramızı almadan hiç bir yere gitmiyoruz. Ya paramızı alırız ya da inşaatı sökeriz” dedi.

İnşaatın sahibi Fahri Gürcan ise taşeron firmaya bugüne kadar 1 milyon TL ödeme yaptığını ve işçinin parasının da taşeron firma tarafından ödenmesi gerektiğini söyleyerek, “Ben Ocak ayında taşeron firma ile 30 Ağustos’ta anahtar teslim şeklinde sözleşme imzaladım. Şuana kadar tam 1 milyon TL ödedim. Binayı 1 milyon 500 bin liraya anlaştım. Benden aldığı paraları başka yerdeki borçlarını kapatmış. Bu işçilerin mağduriyetinin benimle alakası yok ve taşeron firmayla alakalıdır. Bu işçilerin benimle yaptıkları bir sözleşmeleri yok. Beni ve firmamı zor duruma düşürerek itibarımla oynadılar. Bu olayla ilgili Çarşamba günü mahkeme vererek bilirkişi çağırdım” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.