Necmettin Erbakan Vefatının 4. Yılında Karabük’te Anıldı

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan, vefatının 4. yılında Karabük’te düzenlenen programla anıldı.

Necmettin Erbakan Vefatının 4. Yılında Karabük’te Anıldı
Yayınlama: 26.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Karabük İl Başkanlığı tarafından Karabük Merkez Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen anma programı, Türkiye Kur’an okuma birincisi Mehmet Atıcı ve dünya Kur’an okuma birincisi Abdulkadir Şehitoğlu’nun Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, programda yaptığı konuşmada, Necmettin Erbakan’ın çizdiği yolda yürümeye devam ettiklerini söyleyerek, “Burada sadece bir anma programı yapmıyoruz, aynı zamanda onu anlamaya çalışıyoruz. Buradan herkese mesaj veriyoruz. ‘Erbakan hocamız vefat etti’ diye boşu boşuna sevinmeyin. Onun arkasından onun bıraktığı sancağı kaldıran, davasına sahip çıkan milyonlarca Erbakan var inşallah” dedi.

Peygamberlerin anlattığı prensipler ile Necmettin Erbakan hocanın hayatı boyunca anlattıklarının örtüştüğünü belirten Erbakan, şunları söyledi: “Kendisi sıradan devlet adamı ve siyasetçi değildi. O bir dava adamıydı. Milli görüşçülerin davasını anlamamış kimseler bize ‘artık bitti’ diyorlar. Biz bu davadan vazgeçmeyiz. Hocamızın davasını anlamak için, ‘İslamsız saadet olmaz’, ‘Cihadsız İslam olmaz’, ‘Cenab-ı Allah’ın gücü dünyadaki en büyük güçtür’ ilkelerini bilmemiz gerekir.

Anma programı Ammar Acarlıoğlu’nun ilahi ve ezgileriyle sona ererken programa Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ve Yortan Belde Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki ile çok sayıda davetli katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.