İl Başkanı Arslan, Ak Parti’yi Topa Tuttu!

Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ın MHP’nin CHP ile ruh ikizi olduğu şeklindeki söylemlerine MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan’dan sert yanıt geldi. Arslan “Biz en azından PKK ile ruh ikizi değiliz” dedi.

İl Başkanı Arslan, Ak Parti’yi Topa Tuttu!
Yayınlama: 05.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
4
A+
A-

(HABER: İsmail ÖZCAN) 8 Şubat tarihinde İl Kongresini gerçekleştirecek olan Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) gözler aday adaylarına çevrilmiş durumda.

Tüm siyasi dengelerin Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin adaylığı üzerine kurulduğu Karabük’te, Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin kararı merakla bekleniyor. Edindiğimiz bilgilere göre Rafet Vergili’nin aday olmama konusunda bir karar aldığı ifade edilirken, kararını il kongresinde partililerle paylaşabileceği ifade ediliyor.

İl Kongresi öncesi tüm hazırlıkların yapıldığını belirten MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, tüm Karabüklülere kongreye davet ederek “8 Şubat tarihinde il kongremizi gerçekleştireceğiz. Karabük’te partimiz içinde MHP İl Başkanlığı yapabilecek bir çok aday vardır. Sanıyorum bizlerin yaşına ve devlet tecrübemize istinaden şu ana kadar bir başka aday çıkmamıştır. Ben bu konuda bana tevazu gösteren tüm arkadaşlarımıza, kongrede aday çıkmak isteyen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Onları hiçbir zaman mahcup etmeyeceğim. Şu anda tek aday görünüyoruz. Seçimden sonra omuzlarımdaki yükün bilinci içinde hareket edeceğim. Hep birlikte el birliği içinde partimizi daha güzel noktalara taşıyacağız.” dedi.

7 Haziran tarihindeki seçimlere parti olarak hazırlıklı olduklarını ve çalışmaları genel merkezin talimatları doğrultusunda yürüttüklerini ifade eden İl Başkanı Arslan “Şu anda partiler içerisinde seçime en hazırlıklı parti Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Biz çalışmalarımızı genel merkezimizin talimatları doğrultusunda yürütmekteyiz. Birilerine, çamur atarak, birilerine erzak dağıtarak siyaset yapmıyoruz. Dürüst ve ahlaklı bir siyaset yapıyoruz. Bunu Karabük halkı da biliyor. Onların belli bir hedefleri vardı, o da yıkılmak üzere. Onların son çırpınışlarıdır bunlar. Biz 7 Haziran tarihindeki seçimlerde bir milletvekilliğini alacağız, hatta ikiyi zorlayacağız. Türkiye genelindeki yapı bunu gösteriyor. Milliyetçi Hareket Partisine ilgi her geçen gün artıyor. Biz parti olarak hiçbir zaman çizgimizi bozmadık. Vatanına, devletine, milletine, bayrağına bağlı olarak sadakatimizi hiçbir zaman yitirmedik. Millet artık bu vatanı bölmeye çalışanları görmeye başlamıştır.” dedi.

“BİZ EN AZINDAN PKK İLE RUH İKİZİ DEĞİLİZ”

Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ın MHP’nin CHP ile ruh ikizi olduğu şeklindeki söylemlerine de ser bir dille cevap veren Arslan, Saylar’ın kendi partisine bakması gerektiğini belirterek “Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak şu anda İl Kongremize odaklandık, o çalışmaların içerisindeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi ile ruh ikizi olmamızın benim için hiçbir mahsuru yok. Onlar da bizim kardeşlerimizdir. Biz en azından PKK ile ruh ikizi değiliz. Ak Parti kendisini düşünsün. Biz 8 Şubat tarihindeki il kongremiz bittikten sonra adaylar üzerinde yoğunlaşacağız ve çalışmalarımızı başlatacağız. Biz bunu başlatırken de bir başka siyasi partiyi hedef alarak değil, kendi amaç ve ilkelerimiz doğrultusunda bir adayımızı tespit edeceğiz. Sayın Saylar bu sözleriyle neyi kastetti bilmiyorum, ama lütfen kendi partisine baksın ve onlarla ilgili siyaset yapsın. Bizi kedileri gibi düşünmesin, biz PKK ile işbirliği yapmıyoruz.” dedi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.