Milletvekili Kahveci “Bir dönem daha hizmet etmek istiyorum”

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimleri öncesi milletvekilliği aday adaylığı dosyasını İl Başkanı Timurçin Saylar’a verdi.

Milletvekili Kahveci “Bir dönem daha hizmet etmek istiyorum”
Yayınlama: 19.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

AK Parti Karabük Milletvekili ve Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Osman Kahveci “Bir dönem daha Karabük ve ülkeme hizmet etmek için bugün milletvekilliği aday adaylığımı başvurumu yapıyorum” dedi

AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı müracaatları yarın sona eriyor. AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci milletvekilliği aday adaylığını açıklayarak, aday adaylığı müracaat dosyasını İl Başkanı Timurçin Saylar’a verdi.

Milletvekili Kahveci’nin aday adaylığı başvurusu dosyasını vermeden önce bir konuşma yapan AKP İl Başkanı Timurçin Saylar ”Bizler AK Parti teşkilatı olarak her milletvekili aday adaylığı müracaatın da salonumuzu dolduruyoruz. Her aday adayında partimizin ve teşkilat kademelerimizin seç ime hazır olduğunu Karabük halkı görüyor. Biz bu millete ve Karabük halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Karabük halkı bizden ne istedi yapmadık. Bizden ne istiyorlarsa, gelsinler, söylesinler. Her şeyi yaptığımız gibi bundan sonrada hizmet etmeye söz veriyorum” dedi.

“BİR DÖNEM DAHA KARABÜK VE ÜLKEME HİZMET ETMEK İSTİYORUM”

4 yıllık milletvekilliği döneminde Karabük’e çok güzel hizmet ettiğini ve bir dönem daha Karabük ülkemize hizmet etmek için milletvekili aday adayı olduğunu belirten Kahveci yaptığı konuşmada “Ülkemiz 7 Haziranda yapılacak olan bir seçim sürecini yaşıyor. Bu süreç paralelinde hem Yüksek Seçim Kurulu hem de partimiz seçim takvimini açıkladı. Bu takvime göre AK Partimizden milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin müracaat tarihi 20 Şubat günü sona eriyor. Bende bu çerçevede müracaatımı yapmak üzere bir dönem daha ülkeme ve Karabük halkına hizmet etmek üzere milletvekilliği aday adaylığı müracaatımı yapıyorum. 2011 yılında Karabük halkının teveccühü ile milletvekili oldum. Dört yıllık milletvekilliği sürecimde hem Karabük halkına hem de Parlamentoda ülkemize hizmet etmek için elimden gelen gayreti gösterdik. AK Partimizin 12 yıllık iktidarı içerisinde Türkiye’de büyük değişimler yaşadık. Bu değişimi Karabük’te yaşadı. Adeta, yerde sürünen bir Karabük ekonomisini, yerde sürünen Türkiye ekonomisini ayağa kaldırdık. Bu süreç içerisinde Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Karabük’ümüzde de ulaşımdan sağlığa, eğitimden spor alanına kadar 3 milyarın üzerinde kamu yatırımları ile Karabük’ü adeta yeniden inşa ediyoruz. Bunların içerisinde yapmış olduğumuz yatırımların bir kısmı Karabük halkının hizmetine sunuldu. Bir kısmı inşaat sürecinde, bir kısmı da proje ve ihale sürecinde devam ediyor. Bunlar bittikten sonra Karabük’ümüzün önümüzdeki süreçte istihdam ağırlıklı projelere start verecek. Şu andaki süreç bizim aday adaylığı sürecimiz, aday olursak tekrar Karabük halkının huzuruna geleceğiz bir dönem daha Karabük’e ve aziz milletimize hizmet etmek için oy isteyeceğiz. Biz biliyoruz ki Karabük AK Partinin kalesi ve kalesi de olmaya devam edecek. Bu dört yıllık görev süremiz içerisinde mahalle mahalle, köy köy dolaşarak hem ilimiz içerisindeki kamu faaliyetleri hem de KÖYDES faaliyetleri ve Karabük halkının problemleri ile elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık. İnşallah bu görev yeniden bize tevdi edilirse, yarım kalmış hizmetlerimize Karabük halkı ile birlikte devam ederiz. Benimle birlikte aday adayı olan arkadaşlarımız var. Bizim yarışımız AK Parti büyük parti olduğundan dolayı aday adayımız çok. Bunların içerisinden teşkilatlarımız en uygun ve hizmet edeni seçeceklerdir. Genel merkezimizin, teşkilatlarımızın verdiği karar bizim başımızın üzerinedir. AK Parti de ben yoktur, bizim varız. Karabük için biriz diyeceğiz ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizimki bir hizmet yarışıdır, asla bir hizip veya kavga yarışı değildir. AK Partide yarış hizmetle olur” dedi.

Milletvekili Osman Kahveci konuşmasının ardından aday adaylığı başvuru dosyasını İl Başkanı Timurçin Saylar’a takdim etti. Milletvekili kahveci daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Aday adaylığı başvurusu için göndermiş olduğu mesajdaki “Doğduğum büyüdüğüm şehir Karabük” şeklindeki ifadesinin altında ince bir mesaj mı yatıyor? şeklindeki soruya Milletvekili Kahveci “Bunun altında ince bir mesaj veya bir kasıt yok. Bizler aday adaylığı için üç tane vilayet yazabiliyoruz. Ben başka bir ilden değil Karabük’ü tercih ettim. Bu maksatla o cümleyi kullandım.” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Emekliler Derneği kongresindeki sözlerini de değerlendiren Milletvekili Kahveci “Başkanımız bence ister dışardan gelsin, ister içerden olsun ama hep Karabük’ün içinde olsun, halkla beraber olsun manasında bu cümleleri kullanmıştır. Karabük’te siyaset yapmak isteyenlerin, Karabük halkı ile hep iç içe olması gerektiği şeklinde bir mesaj olarak algıladım. Başkaca altında bir kasıt görmüyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.