Vergili’nin, Ömer Ayar Hakkındaki Söylemlerine Cevap!

“Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; İl eski Başkanı Ömer Ayar için Karabük’e 5 yıl kaybettirdi şeklinde söylemlerde bulunuyor bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?” şeklinde soruya Ak Parti eski İl Başkanı Ömer Ayar sert cevap verdi.

Vergili’nin, Ömer Ayar Hakkındaki Söylemlerine Cevap!
Yayınlama: 15.01.2015
Düzenleme: 15.06.2020
7
A+
A-

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin, Ak Parti eski İl Başkanı Ömer Ayar için “Ömer Ayar Karabük’e 5 yıl kaybettirdi” şeklindeki söylemlerine, Ömer Ayar’dan sert yanıt geldi. Ayar “Adamlığın ölçüsü, derecesi bunu ölçen, biçen şahıs kendisi midir?. Nasıl bir ölçü tartı aleti vardır ki elinde, böylesine bir tespit yapma gayreti hissediyor.” dedi.

Ak Parti İl Başkanlığına seçilen Timurçin Saylar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Ak Parti eski İl Başkanı Ömer Ayar, burada gazetecilerin sorularını cevapladı.

Ömer Ayar; “Rafet bey Karabük’ün Belediye Başkanıdır. Biz görevi bırakmış kişiler olarak görevi bırakmamızdan altı ay süre geçmesine rağmen halen sizlerle bir araya geldiğinde bu tür mevzulara girip kendince bir siyaset yapma gayreti içerisinde olması tabiî ki bizi üzüyor. İnsani olarak üzüyor, siyasi tarafını bir tarafa bırakalım. Yani şu kelime her şahıs için fazladır. Adam gibi adam, yeni gelenler, adamlığın ölçüsü, derecesi bunu ölçen, biçen şahıs kendisi midir?. Nasıl bir ölçü tartı aleti vardır ki elinde böylesine bir tespit yapma gayreti hissediyor. Biz tür kelimeleri, bu tür söylemleri sanki eskiden kalan polemik dönemine bizi çekmek istercesine bir gayret içerisinde olduğunu hissediyoruz, bugüne kadar hiç cevap vermedik, yine de vermiyoruz. Çünkü artık onun muhatabı biz değiliz muhatapları ile buyursun güzel geçinsin, kötü geçinsin bunun tarafı da biz olmayacağız, herkes bulunduğu noktada taşıdığı sıfatı gereği payına düşen görevi yapsın. Çok basit bir örnek vermek istiyorum. Biliyorsunuz son üç dört gündür Karabük yoğun bir kar yağışı altındaydı bu süreç içerisindeydi sadece bu kar mücadelesi ile ilgili buyurun Safranbolu ile Karabük’ü bir kıyaslayın. Bence yeterlidir diye düşünüyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.