MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan eleştirilere cevap verdi

MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, kamuoyu ve basında şahsına yapılan yorumlara açıklık getirdi.

MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan eleştirilere cevap verdi
Yayınlama: 05.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan, kamuoyunda ve basında kendisi ile ilgili çıkan söylentilere ve eleştirilere açıklık getirdi. Devlet memuru statüsünde bu ülkeye uzun yıllar hizmet etmiş biri olarak kendisine yapılan eleştirileri yerinde bulmadığını ifade eden Arslan, özellikle 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Atatürk Anıtı’nda yaşanan olayı kendisince doğru görmediğini söyledi.

Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan’ın sosyal medyada kendi facebook hesabından Atatürk’e hakarete varan paylaşımlarına karşılık, CHP İl Başkanı Bayram Karadağ ile İl Müdürü Seyfettin Kaplan arasında 30 Ağustos kutlama töreninde gerçekleşen gerginliğe de değinen MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, bir siyasi parti il başkanı olarak kendisinin sessiz kaldığı ve geç açıklama yaptığı şeklindeki söylemlere de gayet samimi yanıt verdi.

“ZAFER BAYRAMININ KUTLANDIĞI GÜN BÖYLE BİR KARA LEKENİN DÜŞMESİNİ ASLA KABUL EDEMEM.”

İl Milli Eğitim Müdürünün yapmış olduğu paylaşımın bir gazeteci tarafından kendisine iletildiğini, ancak konunun detayını bilmediği ve Zafer Bayramı Kutlama etkinlikleri kapsamında Ata’nın huzurunda böyle bir kara lekenin gündeme gelmesini uygun görmediğini düşündüğünden o an için kendisinin bir tepki vermediğini ifade eden İl Başkanı Arslan “Ben o gün Atatürk Anıtı’na 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinliklerine katılmak üzere gittim, herhangi bir demagoji hareketi için orada bulunmadım. İkinci olarak ise ben gittiğimde Bayram bey orda birileri ile münakaşa ediyordu. Münakaşa ettiği kişiyi tanımıyordum, daha sonra öğrendim ki İl Milli Eğitim Müdürüymüş. Bayram beyin orada duyabildiğim ‘Ben sizinle burada bulunmam” dediğidir ve kendisi bu sözün ardından oradan ayrılmıştır. Daha sonra konuyu yanımda bulunan Müftü beyden örendim. Daha sonra Milli Eğitim Müdürümüzün yanına giderek hoş geldiniz dedim. Hayırlı uğurlu olsun dedikten sonra, öğrendiğim konuyu burada tartışmanın yeri olmadığını belirterek kendisinden ayrıldım. Konuyu daha önce bir gazeteci arkadaşım bana söylemişti, ama ben bir siyasi partinin il başkanı olarak her duyduğum konuyu basının karşısına geçerek araştırmadan açıklama yapmayı, daha önce bir devlet memurluğu yapmış biri olarak etik görmem. Konuyu araştırır, doğruluğunu öğrendikten sonra gerekli görürsem bende gerekli açıklamayı yaparım ve bunu kamuoyu ile paylaşırım. Haber basında yer aldıktan sonra konuyu detaylı olarak araştırdım ve gerekli açıklamayı yaptım. Burada şahsımı kınamalarına bir anlam veremiyorum. O gün Zafer Bayramının kutlandığı gün böyle bir kara lekenin düşmesini asla kabul edemem.” dedi.

“BİZ ADAYIMIZA İMKANLAR ÖLÇÜSÜNDE GEREKLİ DESTEĞİ VERDİK”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı adayına Milliyetçi Hareket Partisi Karabük teşkilatının destek vermediği şeklindeki söylemlere de açıklık getiren İl Başkanı Burhanettin Arslan “Milliyetçi Hareket Partisi olarak 30 Mart seçimlerinde gerekli tüm çalışmayı yaptık. Ancak Cumhurbaşkanlığı seçiminde gerekli çalışmayı yapamadık. Bunun nedeni de maddi yetersizliğimizin olmasıdır. Kendi imkanlarımızla bir takım çalışmalar gerçekleştirdik. Ama iktidar partisinin her türlü imkanı vardı. İnsanlar şunu zannetmesin, bunlar adaya karşıda onun için çalışma yapmadılar. Asla ve asla doğru bir düşünce değildir. Maddi imkansızlıklarımız dolayısıyla fazla bir çalışma gerçekleştiremedik.” şeklinde konuştu.

“KARABÜK’TE BİR MİLLETVEKİLLİĞİNİ ALACAĞIZ”

Önümüzdeki yıl Haziran ayında gerçekleştirilecek olan Milletvekilliği Genel Seçimlerine MHP İl ve İlçe teşkilatlarıyla birlikte bugünden itibaren hazırlıklara başladıklarını belirten Arslan, iddialı konuştu. Ak Partiye ülke genelinde bir eğilim varmış gözükse de bunun genel seçimlerde değişeceğini belirten Arslan, “2015 Haziran ayında gerçekleştirilecek Milletvekilliği seçimlerine İl örgütü, Merkez ilçe ve ilçe örgütlerimizle birlikte şuanda bir fiil seçmen ve delege listelerini kontrol ederek çalışmalarımıza başladık. Türkiye geneli seçmen profiline ve Cumhurbaşkanlığı seçimine baktığımız zaman Ak Parti’ye bir mail varmış gibi gözükse de, ben genel seçimlerde bunun böyle olacağını düşünmüyorum. Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi’ne Türkiye genelinde müthiş bir sempati var. Ben umuyorum bu seçimlerde Genel Merkezden başlamak üzere İller, ilçeler bazında çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürerek güzel sonuçlar alacağımızı umuyorum. Karabük’te en azından bir milletvekilliğini alacağımızı düşünüyorum.” dedi.

“BAŞKANIMIZ VAAT ETTİĞİ PROJELERİ ZAMANINDA BİTİRECEKTİR”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve iktidar partisinin Karabük’teki çalışmalarına da değinen MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin seçim döneminde vaat etmiş olduğu projeleri görev süresi içinde bitireceğini söyleyerek “Biz Sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergili ile sürekli görüş alışverişinde bulunuyoruz. Bu görüşmelerimizde ben bile bazen Başkanımıza yatırımlarla ilgili serzenişte bulunuyorum.  Başkanım da haklı olarak şu açıklamalarda bulunuyor; Biz şuan yatırımlarla ilgili altyapı çalışmalarını hazırlıyoruz. Projelerimiz çizilerek ihale aşamasına geldik. 2014 yılının sonuna kadar Karabük şantiye haline dönecektir, şeklinde ifadeleri oldu. Şu anda Belediyemiz müthiş bir asfaltlama çalışması yürütüyor. Seçim döneminde vaat ettiği projelerle ilgili tüm altyapı çalışmaları bitti, ihale safhasına gelindi. Bu projeler beş yıllık bir süreç için planlandı. Seçimler geçeni henüz altı aylık bir zaman dilimi geçti. Kimsenin kuşkusu olmasın, bütün projeler zamanı içinde bitecektir.” dedi.

Konuyu iktidar Partisi olan AKP yönünden de değerlendiren Arslan “İktidar partisi açısından baktığımızda ise Türkiye genelinde evet pek çok projeler yapılmıştır, ama ben Karabük’te pek fazla bir şey yapıldığı kanaatinde değilim. Umarım iktidar partisinin yeni İl Başkanı sayesinde bazı şeyler değişir, daha güzel şeyler yapılır. Biz yapılırsa da yapanlara teşekkür ederiz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.