“Kimse bizi bu olayların içine çekmesin!”

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Kimse bizi bu olayların içine çekmesin!”
Yayınlama: 01.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Gazetecilerle bir araya gelen Milletvekili Osman Kahveci, KARDEMİR’de görevlerinde alınan 3 Müdür ile alakalarının olmadığını ve kimsenin kendilerini bu işin içine çekmeye çalışmaması gerektiğini söyledi.

Kahveci, “Bizim oradaki Müdür arkadaşlarımızın görevlerinden alınıp alınmaması gibi bir düşüncemiz ve niyetimiz olmadı. Eğer böyle bir şey olsaydı bunu seçim döneminde yapardık. Seçim bitmiş herkes işine gücüne bakıyor. Karabük hizmet bekliyor, KARDEMİR büyümeyi hedefliyor. Biz KARDEMİR’e büyümeye ve gelişmeye maniniz var mı? Bizden ne gibi estek istiyorsunuz deriz. Bu noktada KARDEMİR’in büyümesinden başka bir şey düşünmeyiz. Biz böyle küçük işlerle uğraşmak istemiyoruz. Kimsenin ekmeği ile uğraşacak kadar küçülmedik. Biz daha çok iş ve aş verilmesinden yanayız. Bu KARDEMİR’le Belediye arasında olan bir şey. O zaman ben KARDEMİR’e söyledim git tel örgüleri sen çek, Belediye Başkanına ben söyledim git ceza yaz, bize ne. Kimse bizi bu işin içine çekmesin. Bu işleri bizde duyuyoruz ve izliyoruz. Biz ne zamana kadar karışmayız, Karabük halkı bundan zarar göremeye başlarsa, KARDEMİR büyüme noktasında zar göremeye başlarsa olaya müdahil oluruz. Biz Karabük’ün milletvekiliyiz. Kente zarar verilmesi noktasında müdahil oluruz. Sendikal süreçte de bu böyle oldu ve kent zarar görmeye başlayınca müdahil olduk. Biz insanlarla kesinlikle uğraşmayız. Kimsenin işinden aşından olmasını istemeyiz. Birileri bizi bu olayın içine çekmeye çalışıyor” dedi.

“SİYASETÇİLERİ BELEDİYE BAŞKANI EMEKLİ ETMEZ”

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin kendisi hakkında ‘Emekliliğini dolduruyor’ yönündeki açıklaması hatırlatılan Kahveci, “Rafet Vergili, şunu bilmesi lazım; siyasetçileri belediye başkanı emekli etmez, millet emekli eder. Millet oyunu tercih etmez. Ben devlet memurluğundan emekli oldum ama siyasetçilikten emekli olmadım. Karabük’e hizmet ediyorum. Bir başka partilinin siyasetçisi emekli olsun demek Belediye başkanına yakışmıyor” ifadesinde bulundu.

“PARTİ TEŞKİLATINDA REVİZYON”

Son günlerde AK Parti’nin illerde revizyona gideceği ve Karabük’ünde bunun içinde yer aldığı yöndeki bir soruya ise Milletvekili Osman Kahveci, “ Bunlara karar veren merci parti genel merkezi ve parti teşkilatıdır. Parti teşkilatı bizim dışımızda çalışma yapıyor. Bazı illeri görevden aldıklarını bizde medyadan duyuyoruz. Genel Merkez bunla ilgili bizle istişare etmez. Bizim il başkanımız ve ekibimiz yeni seçilmiş gibi hizmetlerimize devam ediyoruz. Biz Karabük’ün halkına hizmet etmeye devam ediyoruz. Ekibimiz ve il başkanımız görevleri başında. Önümüzdeki aylarda partinin genel kurulları başlayacak. Genel merkezimiz kendisi özel çalışma yapıyor olabilir. Her ili masaya yatırıyorlar. Her ilin masaya yatırılması demek o ilin fesh edileceği anlamına gelmez. 81 ilin başarılı başarısız veya nerede noksanlık yapıldığı noktasında masaya yatırılarak yeni stratejiler geliştiriliyor” şeklinde cevapladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.