KARDEMİR 5. Yüksek Fırın Resmi Açılışı Yapıldı

Kardemir A.Ş ‘nin kapasite artış projeleri kapsamında gerçekleştirilen 5. Yüksek Fırın’ın resmi açılışı gerçekleştirildi.

KARDEMİR 5. Yüksek Fırın Resmi Açılışı Yapıldı
Yayınlama: 09.01.2015
Düzenleme: 15.06.2020
7
A+
A-

Gerçekleştirdiği önemli yatırımlarla Türkiye’nin ve Dünyanın önde gelen işletmeleri arasına giren Kardemir A.Ş, kapasite artışı kapsamında yapımını tamamladığı 5. Yüksek Fırın’ı düzenlenen bir törenle faaliyete soktu.

5. Yüksek Fırın’ın açılış törenine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Milletvekili Osman Kahveci, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç ile davetliler katıldı.

Törende Genel Müdür Vekili Metin Altan, gerçekleştirilen yatırımlarla ile ilgili katılımcılara kısa bilgiler verdi. Yapılan konuşmaların ardından 5. Yüksek Fırın’ın açılışı gerçekleştirildi. Törenin sonunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a Karabük Demir Çelik Fabrikalarında ilk üretilen Türk Demirini simgeleyen bir hediye takdim edildi.

Tören katılımcılar tarafından tesisin gezilmesi ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.