Karabük’e 600 Kişilik Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Genel Bütçe Yatırımı olarak ihale edilen ve bittiğinde 600 Yüksek Öğrenim gören öğrencinin yararlanacağı yurt inşaatında hafriyat çalışmaları başladı.

Karabük’e 600 Kişilik Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu!
Yayınlama: 27.08.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Üniversitesi Kampüsü içerisinde hafriyat çalışmalarına başlanan 600 kişilik yurt ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Orhan Alimoğlu “ 22 Ağustos 2014 tarihinde yer teslimi yapılan ve Yüksek Öğrenim gören 600 öğrencinin yararlanacağı yurt inşaatında hafriyat çalışmaları bugün itibariyle başladı” dedi.

Vali Alimoğlu, toplam 20 bin 830 metrekarelik alan üzerine 3 blok halinde yapılacak olan yurt inşaatı için yüklenici firmaya 700 günlük bir süre verildiğini de belirterek, ” İnşaatın sözleşme bedeli 16 milyon 119 bin TL’dir. Üniversite öğrencilerimizin yurt ihtiyacı ilimizin en önemli meselelerinden biridir. Bu ihtiyacı karşılamak için devletimizin tüm kurumları koordinasyon içerisinde çalışmalarına devam etmektedir. Yapımına başlanan bu yurt inşaatı da bu çalışmaların bir ürünüdür. Yurt inşaatının en kısa sürede bitirilerek Yüksek Öğrenim öğrencilerimizin hizmetine açmak için yakından takip edeceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ihale edilen 600 kişilik Yüksel Öğrenim Yurdunun yanı sıra yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca proje ve yaklaşık maliyet çalışmaları yapılan 1000 kişilik Yüksek Öğrenim Yurdunu Karabük Üniversitesi Kampüs alanı içerisinde yapmayı planlıyoruz. Yapılacak olan yurtların ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.