TED Yeni Eğitim Dönemine Hazır

TED Karabük Koleji Müdürü Kerim Barçın, yeni eğitim dönemi için tüm altyapı hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, geçen seneki başarılarını bu yıl daha da yükselterek taçlandıracaklarını ifade etti.

TED Yeni Eğitim Dönemine Hazır
Yayınlama: 11.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

2014-2015 Eğitim-öğretim dönemi Pazartesi günü resmen başlıyor. Eğitimde “Okula Uyum” projesi kapsamında anasınıfı, ilkokul birinci sınıflar ile 5. Sınıflar, geçtiğimiz Pazartesi günü çalan ilk zil ile ders başı yapmışlardı.

Yeni eğitim döneminin başlaması ile birlikte devlet okullarının yanında, özel okullarda da tüm hazırlılarını tamamladılar.

Eğitimde yüksek başarı çizgisi yakalayan ve bunu yıllardır sürdüren Türk Eğitim Derneği (TED) Karabük Koleji de, yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi tüm altyapı hazırlıklarını tamamlayarak yeni döneme merhaba dedi.

Yeni eğitim öğretim dönemi ile ilgili bir açıklama yapan TED Karabük Koleji Müdürü Kerim Barçın, yeni dönemde de Karabük halkından büyük destek gördüklerini belirterek “Geçtiğimiz yıl okulumuz büyük bir başarı göstermiştir. Bu başarıda başta idareci arkadaşlarımız olmak üzere öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin büyük katkısı bulunmaktadır. Gerek TEOG, gerek ise üniversite sınavlarında büyük başarılar elde ettik. Bu yıl da aynı başarıyı artırarak devam ettirmek istiyoruz. Başarının öncelikli adresi iyi bir eğitimdir. Bu konuda kendini ispatlamış olan okulumuz, yeni eğitim öğretim dönemi öncesi öğrencilerimizin ve velilerimizin istekleri de göz önüne alınarak tüm altyapısını yenilemiştir.  Çocuklarımızın öncelikli olarak iyi bir eğitim alması bizim için çok önemlidir. Biz TED ailesi olarak bu konuda iddialıyız.” dedi.

– TED KARABÜK KOLEJİ HAKKINDA –

Karabük’te ikamet eden 71 kurucu üyenin müracaatı üzerine Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Merkezince kurulmasına karar verilen TED Karabük Şubesi 1962 yılında faaliyete geçmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayı ile TED Karabük Koleji orta kısmı 1964 -1965 ders yılında Dere Evler Mahallesi’nde, 43 öğrenci ile faaliyete geçmiştir. Okulun lise kısmı takviyeli İngilizce ile 1967–1968, İlkokulu 1968 -1969 öğretim yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. TED Karabük Koleji 1967 yılında alınan “Denklik Kararı” ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarla denk sayılmıştır.

1982–1983 öğretim yılında 220 kız ve erkek öğrencilerden oluşan yatılı kısmı açılmıştır. 1990–1991 öğretim yılında kız yatılı kısmı kapanmış, 2004–2005 öğretim yılında yeniden kız yatılı kısmı açılarak, öğretime kız ve erkek yatılı kısmı ile devam etmektedir.

1975 yılına kadar TED Karabük şubesi tarafından yönetilen okullar , TED Genel Merkezinin 1975 tarihinde yaptığı olağanüstü genel kurul toplantısında alınan karar doğrultusunda vakfa dönüştürülmüş, bu tarihten itibaren ilk, orta, lise kısımları vakıf tarafından yönetilmektedir.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.