Karabük ADD’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na Coşkulu Kutlama

Atatürkçü Düşünce Derneği Karabük Şube Başkanı Semiha Karaoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında düzenleyecekleri etkinliklerin çalışmalarında sona geldiklerini söyledi.

Karabük ADD’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na Coşkulu Kutlama
Yayınlama: 24.10.2014
Düzenleme: 15.06.2020
20
A+
A-

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karabük Şube Başkanı Semiha Karaoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında düzenleyecekleri etkinliklerin çalışmalarında sona geldiklerini söyledi.

Karaoğlu, 29 Ekim’de yapılacak olan etkinlikler öncesi şu açıklamayı yaptı: “Mustafa Kemal Atatürk’ün “EN BÜYÜK ESERİM” dediği Cumhuriyet’in ilanının 91. yıldönümü tüm milletimize kutlu olsun. Yıl 2014 Cumhuriyetin ilanından bu yana 91 yıl geçmiş. 1923 ün, 1933 ün coşkusu, sevinci, mutluluğu karamsarlığa dönüşmüş, ülkenin geleceği endişesi, ümitsizlik, bezginlik, korku insanların davranışına yansımış. Ata’nın büyük Nutuk’ta gençliğe seslenirken belirttiği öngörüler birer birer ülke gündemine girmeye başlamıştır. Cumhuriyet egemenliğin bir kişi veya zümreye değil, toplumun bütününe ait yönetim şeklidir. Askeri dehasının yanında büyük bir filozof, büyük bir sosyolog, büyük bir tarihçi olan Mustafa Kemal dünya ve Osmanlı tarihini incelediğinde, çağdaşlaşma yolunu açacağı Türk milletine en uygun yönetimin Cumhuriyet yönetimi olduğunu düşünmüş ve büyük bir stratejist olarak zamanı geldiğinde meclise Cumhuriyet yönetimini sunmuştur. Bugün hala büyük nankörlük içinde Atatürk’ü itibarsızlaştırmak isteyenlere Cumhuriyetimizi karalayanlara diyecek laf bulamıyorum. Karabük Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Cumhuriyet kenti Karabük’te Cumhuriyet coşkusunu Atatürk gençliğine yaraşır biçimde yaşamak için bir süredir yürüttüğümüz çalışmaların sonuna geldik. Buna göre 29 Ekim Çarşamba günü saat 14’te kent meydanında Atatürk imzası oluşturacağız. İmza sonrası 9 pare top atışı gerçekleşecek. Akşam da saat 19’da Şirinevler Ticaret Merkezi önünden Kent meydanına kadar fener alayı düzenleyeceğiz. Fener alayımıza tüm kurum kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin katılması için davette bulunduk. Cumhuriyet coşkumuz kent meydanında yerel grupların vereceği konser ile devam edecek. Safranbolu halk oyunları ekibinin de sahne alacağı Cumhuriyet gecemiz havai fişek gösterileri ile son bulacak. Genç yaşlı, kadın erkek tüm halkımızı 29 Ekim Çarşamba akşamı kent meydanında buluşmaya davet ediyoruz

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.