İşten atılma değil, görev değişikliği!..

Kardemir A.Ş ve Karabük Belediyesi arasındaki gerginlik yeni bir boyut kazandı

İşten atılma değil, görev değişikliği!..
Yayınlama: 22.05.2014
Düzenleme: 15.06.2020
4
A+
A-

Karabük Kent Meydanı yanında bulunan Kardemir A.Ş’ye ait arsaya, şirket tarafından çeşitli gerekçelerle tel örgü çekilmesi ile Kardemir ve Karabük Belediyesi arasında başlayan gerginlik, Karabük’ü rahatsız etmeye başladı.

Kamuoyu, yaşanan gerginliğin biran önce sona erdirilmesi ve Karabük’ün menfaatleri noktasında tarafların birleşmesini istiyor.

-İŞTEN ATILMA DEĞİL, GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ-

Karabük Demir Çelik Fabrikaları (Kardemir) A.Ş. ve Karabük Belediyesi arasında yaşanan bu sıkıntılar, yeni bir boyut kazandı.

Kamuoyunun da bildiği gibi Kardemir A.Ş. Yüksek Fırınlar Müdürü Ahmet Aycan, Güvenlik Amiri Taşkın Yılmaz ve Malzeme Yönetim ve Stok Kontrol Şefi Harun Cebeci, 30 Mart Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) belediye meclis üyesi adayı olmuşlar ve seçimi MHP Belediye Başkan adayı olan Rafet Vergili’nin kazanması ile Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmişlerdi.

Her iki kurum arasında yaşanan bu gelişmeler sonrası Kardemir A.Ş’de müdürlük düzeyinde görev yapan üç Belediye Meclis Üyesinin görev unvan ve yerlerinin değiştirildiği öğrenildi.

Kardemir A.Ş. ve Karabük Belediyesi arasında yaşanan sıkıntıların bir devamı olarak görünen bu olay kamuoyunda rahatsızlıkla karşılandı. Karabüklüler yaşanan sıkıntıların daha farklı bir boyuta taşınmaması için tarafların uzlaşmasını istiyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.