Hastane çalışanlarından “tabutlu” eylem!

Özel Vatan Hastanesi’nin 180 çalışanı, 7 aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle tabutlu ve düdüklü eylem yaptı.

Hastane çalışanlarından “tabutlu” eylem!
Yayınlama: 10.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük’te yıllardır hizmet veren Vatan Hastanenin çalışanları, dün öğle saatlerinde Karabük Belediyesi önünde toplanarak hastane yönetimini protesto etti. 7 aydır ücretlerini alamadıklarını söyleyen hastane çalışanları, tabut üzerine hastane ismini yazarak ellerinde döviz ve düdüklerle eylem yaptı, çözüm bulunmasını istedi. Ellerinde, ‘Hizmet bizden, destek sizden’, ‘Avukat tutacak paramız yok’, ‘7 aydır açız’, ’Biz çalışan işsizleriz’, ’Bugün bizi görmeyenleri, yarında biz görmeyiz’ yazılı döviz ve çaldıkları düdüklerle eylem yapan hastanede çalışanları adına bir açıklama yapan İrem Saraç, 7 aydır hastane çalışanları olarak maaş alamadıklarını söyledi.

Saraç, Aralık ayında, Vali İzzettin Küçük’ün aracılığıyla hastane sahibi A.O ile görüşülerek Aralık ayı sonuna kadar hastanenin düzeleceği ve birikmiş maaşların alınacağının kendilerine iletildiğini belirtti.

Ocak ayında A.O’nun hastaneye yaptığı ziyaret sonrası maaşların 1-5 Şubat arası mutlaka yatacağı ve her şeyin düzeleceğinin belirtildiğini anlatan Saraç, şöyle konuştu: “Düzelmediği takdirde hastanenin kapatılacağı, birikmiş maaşlarımızla birlikte tüm hakkımızın verileceği söylenmişti. 4 Şubat tarihinde normal mesaimize geldiğimizde, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hastanenin faaliyetinin durdurulduğunu öğrendik. Yöneticiler tarafından sürecin belirsiz olması ve tarafımıza tatmin edici bir açıklama yapılmaması sebebiyle, 4 Şubat ve 8 Şubat tarihleri arasında idari izinli sayıldık. Avukat tutacak maddi gücümüz olmadığı için bekleyişimiz sürüyor. Biz, aylardır sabırla, Karabük halkına mal olmuş hastanemizin faaliyetini ayakta tutmak adına çabalıyoruz. Bu konuda ne siyasiler ne de yöneticilerden hiçbir destek almaksızın hastanemizin faaliyetinin devamı için uğraşıyoruz.” 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.