Evsel Atıklardan Oyuncağı Yap, Büyük Ödülü Kap!

MARZİNC ve Karabük Çevre Derneği, Sosyal Sorumluluk Projeleri çerçevesinde ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayan anlamlı bir yarışma başlattı.

Evsel Atıklardan Oyuncağı Yap, Büyük Ödülü Kap!
Yayınlama: 15.04.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Bir geri kazanım tesisi olan Marzinc ile Karabük Çevre Derneği’nin ortak vizyonuyla ortaya çıkan “Yeşil Oyuncak Yarışması” bu yıl ilk kez düzenleniyor.

Amacı, gençler ve çocuklar arasında geri dönüşüm farkındalığını ve çevre bilincini arttırmak olan yarışma, evsel katı atıkların yeniden değerlendirilmesinin çevresel ve ekonomik önemine dikkat çekmeyi hedefliyor.

Yeşil Oyuncak Yarışması, Karabük Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karabük Belediyesi tarafından da destekleniyor.

Karabük’te eğitim veren liseler ve ortaokullar arasında düzenlenen Yeşil Oyuncak Yarışmasına, lise ve ortaokul öğrencileri evsel atıkları kullanarak yaptıkları oyuncak projeleriyle katılabiliyor.

Yarışmaya katılmak için yesiloyuncakyarismasi.com internet sitesinden yarışmaya başvuruda bulunabilirler ve yarışma ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirler.

Yarışmada dereceye giren ödüller şu şekilde olacak;

ORTAOKUL KATEGORİSİ

Birinciye: 2.500 TL

İkinciye: 1.500 TL

Üçüncüye: 1.000 TL

Mansiyon Ödülü: 2 Kişiye iPad Mini

LİSE KATEGORİSİ

Birinciye: 2.500 TL

İkinciye: 1.500 TL

Üçüncüye: 1.000 TL

Mansiyon Ödülü: 2 Kişiye iPad Mini

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.