Esnaf ve Vatandaşlara 1 Mayıs eziyeti!

Karabük Belediyesi’nin Kent Meydanını miting alanı olarak vermesine rağmen, halen miting ve kutlamaların Albay Karaoğlanoğlu Caddesinde yapılması esnaf ve vatandaşlar tarafından tepki ile karşılanıyor.

Esnaf ve Vatandaşlara 1 Mayıs eziyeti!
Yayınlama: 30.04.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Albay Karaoğlanoğlu Caddesinde miting yapmış, gün boyunca esnaf ve vatandaşlar sıkıntı yaşamıştı.

Karabük Belediyesi gerekli emniyet tedbirlerinin alınması halinde Kent Meydanını miting alanı olarak vermesine karşın hala miting ve kutlamaların Albay Karaoğlanoğlu Caddesi kapatılarak yapılmasına caddedeki esnaf ve vatandaşlar tepkiler geliyor.

Yarın kutlanacak olan 1 Mayıs İşçi Bayramı etkinliklerinin de Albay Karaoğlanoğlu Caddesinde yapılacağını miting komitesinin anonslarından duyan esnaf ve vatandaşlar, buna bir anlam veremediklerini ifade ederek “Tabi ki 1 Mayıs kutlanmalı. Ancak, Karabük Belediyesi binlerce insanın sığabileceği Kent Meydanı yaptı. Binlerce metre kare alan boş dururken hala Albay Karaoğlanoğlu Caddesinde bu tür etkinliklerin yapılmasına bir anlam veremiyoruz. Seçim zamanında da çok büyük sıkıntılar yaşamıştık. Yine eziyet çekeceğiz. Karabük Belediyesi buranın miting ve kutlama alanı olarak gerekli izinleri vermesine rağmen, neden burada bu etkinliklerin yapılmadığı konusunda yetkilerden açıklama bekliyoruz” dediler.

Kutlamalarının gerçekleştirileceği Albay Karaoğlanoğlu Caddesi 1 Mayıs 2014 günü 13.00 – 18.00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.