Erdal Demir’in Açıklamalarına Tepkiler Çoğalıyor!

Adnan Yüce, Erdal Demir’in CHP’ye geçiş döneminde söylediği “Beş bin kişi ile bu partiye üye olacağım!” sözlerini hatırlatarak “Hani nerede o 5 Bin kişi, seçimlerde alınan oy belli” diyerek sert eleştirilerde bulundu.

Erdal Demir’in Açıklamalarına Tepkiler Çoğalıyor!
Yayınlama: 29.04.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Erdal Demir’in, CHP’nin başarısızlığının faturasını partinin ağır abilerine kesmesine eski İl Başkanlarından Adnan Yüce’den de sert eleştiriler geldi. Adnan Yüce, Erdal Demir’in CHP’ye geçiş döneminde söylediği “Beş bin kişi ile bu partiye üye olacağım!” sözlerini hatırlatarak “Hani nerede o 5 Bin kişi, seçimlerde alınan oy belli. Benim ismimi anarak sen Karabük’te muhtar dahi olamazsın!” dedi.

CHP Belediye Başkan Adayı Erdal Demir geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada özellikle İl Teşkilatı ve Merkez İlçe Teşkilatını sert bir dille eleştirerek, seçim sürecinde teşkilatın kendisine destek yerine köstek olduğu ve adeta yalnız bırakıldığını ifade etmiş “Seçimlerde benimle birlikte çalışanların konuşmaya hakkı vardır.  Konuşmaya yüzü, söylemeye sözü olanlar konuşsun” demişti.

Partinin ağır toplarını da eleştiri yağmuruna tutan Demir, “Seçimler boyunca kendini 40 yıllık, hatta 50 yıllık sosyal demokrat olarak tanıtan ve Babadan CHP’liyim diyen, bir çok kişiyi de maalesef yanımda göremedim” diyerek adeta sitem etmişti.

Erdal Demir’in bu açıklamalarına ilk tepki eski İl Başkanlarından Erdoğan Dincel’den gelmişti. Dinçel, dün Haber Müdürümüz Hakan Tuçer’e yaptığı özel açıklamada “Söylemeye sözü olanda, konuşmaya yüzü olanda CHP’de var.” diyerek tepkisini koymuştu.

DEMİR’E BİR DARBE DE ADNAN YÜCE’DEN GELDİ!

Erdoğan Dinçel’in bu açıklamalarından sonra Erdal Demir’e bir büyük darbe de yine eski İl Başkanlarından CHP’nin ağır abilerinden biri olarak görünen Adnan Yüce’den geldi. Adnan Yüce Haber Müdürümüz Hakan Tuçer’e yaptığı özel açıklamada, Erdal Demir’in açıklamalarını İl Başkanlığı olma yönünde siyasi entrika olarak değerlendirerek, “Benim ismimi anarak sen Karabük’te muhtar dahi olamazsın!” dedi.

30 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’nin başarısız olduğunu, bunun sonucunda İl ve İlçe Teşkilatlarının tümünün istifa etmesi gerektiğini katıldığı bir televizyon programında izleyicilerle paylaştığını ifade eden Adnan Yüce “Benim şahıslarla işim yok. Başarısızlık olduğunu ve bu başarısızlığın partinin önünü açmak kaydıyla ki, ben Safranbolu İlçe Başkanın da çok cengaverce çalıştığını bildiğim halde onu da ayırmadan İl ve İlçe Teşkilatlarının tümünün istifa etmesi gerektiğini söyledim. Bu bahsettiğiniz zatın adını dahi ağzıma almadım. 50 Yıllık Cumhuriyet Halk Partiliğimden bahsettim doğrudur. Ben, Sakarya Gençlik Kollarında görev yapıp, sonradan Karabük’e gelip, 38 senedir Karabük’te yaşayan biriyim. Ben Karabük halkına minnet borçluyum, bunu her zaman söylüyorum. Eğer ben Karabük’te Adnan Yüce olduysam, çalıştığım Yönetim Kuruluma teşekkür ediyorum. Yönetim Kurulumla ben bir bütündüm, öyle Adnan Yüce oldum.” dedi.

“BENİM CHP’LİLİĞİMDEN KUŞKUSU MU VAR?”

Adnan Yüce yaptığı açıklamada üstü kapalı Erdal Demir’i kastederek, hiç kimsenin kendisinin Cumhuriyet Halk Partililiğini tartışamayacağını belirterek “Şimdi bu kardeşimizin ne yapmak istediğini zaten anlamadım. Eğer benim Cumhuriyet Halk Partililiğimden kuşkusu varsa, ben onun hafızasını tazeletmek istiyorum. Ben Karabük Belediyesinde 5 yıl memurluk, 2.5 yılda yöneticilik yaptım, bir kısmın amiriydim. Ben 7.5 yıllık memuriyetimi bırakarak CHP saflarına katılarak mücadeleye devam etmiş bir ağabeyleriyim. 10 Bin TL hava parası vererek CHP’yi 1992’de açan adamım ben. Hala kirada oturuyorum. O tarihlerde 950-1000 TL’ye Safranbolu’da daireler satılıyordu, ben 10 daire parasını hava parası vererek CHP’yi açan insanlardanım. Bundan hiç gocunmuyorum, Karabük halkı her şeyi hak ediyor. Uzun müddet İl ve İlçe Başkanlığımda hayatımda hiçbir zaman yalan söylemedim. Hep aklımın erdiğince, dilim döndüğünce doğruları söyledim.” dedi.

“İL BAŞKANLIĞINA MI ADAY?”

Erdal Demir’in yaptığı açıklamayla basında gündemde kalmaya çalıştığını belirten Andan Yüce “Tahminim de çok doğrudur, özellikle İl Genel Meclis, Belediye Meclis üyesi yapan insanların söz hakkı olduğunu söylediğine göre İl Başkanlığına Aday galiba. Onun için de gündem de durmak istiyor. O delikanlıya şunu söylüyorum. Ben sırtıma çanta alıp da, parti parti gezerek CHP’li olanlardan değilim. Ben, 51 yılımı kah yazı yazarak, kah merdiven taşıyarak bugünlere gelmiş bir büyükleriyim. Beni hedef alması için Karabük’teki fırınlar da yetmez. Buraya gelerek beş bin kişi ile bu partiye üye olacağım diyip de palavrayla CHP’li olanlardan hiç değilim. İnsan konuşurken dikkat edecek. Eğer CHP sırtında çanta taşıyanları İl Başkanı yapacaksa, hodri meydan. Burası Karabük, o da burada. Ben her söylediğim sözümün arkasındayım.” dedi.

“SİYASET BU DURUMA GELDİ, PARASI OLAN SOYUNACAK”

Erdal Demir’in seçimlerdeki başarısızlığı sadece başkalarının üzerine yıkmaya çalışmasına bir anlam veremediğini belirten Adnan Yüce şunları söyledi; “Belediye Başkan Adaylığı konusunda ismi geçtiği vakit onu çağırdım. Delikanlı ne yapmak istiyorsun sen. Paran var mı paran diye sordum. Niye abi dedi, bak Karabük’te adaysan en az 200 Bin TL paran olacak, eğer bu para yoksa sakın adaylığa soyunma. 80 öncesi yok. 80 öncesinde sosyal demokratlar cebindeki beş TL’nin 2.5 TL’sini vererek aday arkadaşa destek oluyordu, ama 80 sonrasında öyle bir şey yok. Siyaset bu duruma geldi, parası olan soyunacak veya dostu olan soyunacak. Yani öyle dostu olacak ki senin için 100, 200, 500 harcayabilecek. Kendini zengin havalarına verip partiden, genel merkezden para gelmedi diyerek suçlama yapmak çok kolay. İl ve İlçe bana yardım etmedi, büyükler bana yardım etmedi diyorsun. Nerde beş bin kişi? Hemşerim beş bin kişin nerde? Dadaylı Aşiret Reisi misin, sen beş bin kişi oradan mı getirecektin nerde? Şimdi kalkmış bana laf atacak, ona laf atacaksın. Benim ismimi anarak sen Karabük’te muhtar dahi olamazsın, bırak İl Başkanlığını. Ben yine suskun davranıyorum, ben onun bir büyüğüyüm. Birileri ona gaz verdiler tahminim. Siyaset gazla olmaz, adamın gazını alırlar. Bana bir adım gelene 20 adım giderim. Yüreği yetiyorsa çıkalım televizyona, kimin ne söyleyeceği varsa benle gelsin tartışsın. Bakalım ne hikmeti varmış bu adamın, ne özelliği varmış, Karabük’te ne yapmış. Ümit ederim oturur ve düşünür, aklı başına gelir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.