“Eller Konuşuyor” Projesi Sertifika Töreni İle Sona Erdi

Törende engelli vatandaşların günlük hayatta karşılaştıkları zorluklar da anlatıldı.

“Eller Konuşuyor” Projesi Sertifika Töreni İle Sona Erdi
Yayınlama: 06.03.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Eller Konuşuyor” Projesi için sertifika töreni düzenlendi.

Karabük Öğretmenevinde düzenlenen törene Vali Orhan Alimoğlu, Karabük Üniversitesi Rektör Vekili Ali Güneş, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Daire Müdürleri ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı.

Projeye katılan kursiyerler ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeli tarafından hazırlanan kısa oyun gösterimi ile başlayan programda, Elif Güngör tarafından engelli vatandaşların günlük hayatta karşılaştıkları zorluklar anlatıldı.

Törene katılan Vali Orhan Alimoğlu ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bir dil, bir insan, iki dil, iki insan bu örnekler arttıkça birkaç insan oluyoruz. Ama biz dil denilince İngilizce, Fransızca ilave dil olarak aklımıza geliyordu. Şimdi bunlara ilave olarak böyle bir dil de var ve önemli bir dil. Farkında olmasak bile hepimize lazım olan bir dil, ona dikkat çektiği için arkadaşlarımızı tebrik ederim. Zaten bir dili iyi bilen insan ikinciyi de kolay öğreniyor. Bizim asıl sıkıntımız o birinciyi yarımda, çeyrekte bırakıp tam saymak. Bu sebepten dolayı diğerlerinde zorlanıyoruz. Onun için birinciyi tamamlayıp, ondan sonra da ilave diller öğrenmeliyiz bu da çok zor bir şey değil. Bunu yapabilenler olduğuna göre bizler de yapabiliriz. Bu programa iştirak eden arkadaşlarımızı ve emeği geçenleri tebrik ediyorum. Projenin ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum

Vali Orhan Alimoğlu’nun konuşmasının ardından “Eller Konuşuyor” projesine katılarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları verildi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.