Çapraz “Üyelerimizin çalışma hayatını kolaylaştırmak istiyoruz”

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ve Karabük Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında 10 ar kişilik gruplardan oluşacak ve üç hafta sürecek olan İş Makineleri Operatörlük Eğitimi için protokol imzalandı.

Çapraz “Üyelerimizin çalışma hayatını kolaylaştırmak istiyoruz”
Yayınlama: 30.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Çapraz “Üyelerimizin menfaatleri ve mesleki hayatını kolaylaştırıcı faaliyetleri yerine getirmek üzere yoğun bir çaba sarf ediyoruz” dedi

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ve Karabük Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında, 10 ar kişilik gruplardan oluşacak ve üç hafta sürecek olan İş Makineleri Operatörlük Eğitimi için protokol imzalandı.

Protokol imza törenine Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Çapraz ve Karabük Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Taner Tünay katıldı.

İmza töreni öncesi bir konuşma yapan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Çapraz, imzalanan protokol gereği üç hafta sürecek olan kurslarda greyder, dozer, tavan vinci, forklift, bekoloder gibi iş makineleri konusunda eğitimler verileceğini belirtti. Çapraz, şunları söyledi; “Bilindiği üzere odamız, üyelerimizin  menfaatleri ve mesleki hayatını kolaylaştırıcı faaliyetleri yerine getirmek üzere yoğun bir gayret içerisindeyiz. Bu amaçla daha öncede Karabük Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile bir protokol imzalamıştık. İmzalamış olduğumuz protokolde, iş sağlığı ve iş güvenliği kanuna istinaden tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işletmelerimizin çalışanlarının mesleki eğitimleri ve hijyen eğitim yönetmeliğinin ilgili maddelerince çalışanların portör ve muayeneleri yerine geçecek hijyen eğitimlerini yer almaktaydı. Yapılan bu protokol halen devam etmektedir. Bu güne kadar tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işletmelerimizin 80 çalışanına ve hijyen portör eğitimlerinde işletmelerimizin 467 çalışanına eğitim verilerek belgelendirilmeleri sağlandı. Yine bugün burada imzalayacağımız protokolün ana konusu iş makineleri operatörlük eğitimlerini işyerlerimizin çalışanlarına verebilmek. Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün müfredatında yer alan operatörlük alanlarında özellikle greyder, dozer, tavan vinci, forklift, bekoloder gibi iş makinelerinin operatörlük belgeleri ilgili eğitimler sağlanacaktır. Eğitimler 10 kişilik gruplarda teorik ve uygulamaları olarak üç hafta sürecektir. Üyelerimizin iş makineleri operatörlük eğitimi ile ilgili talepleri odamızın tarafından alınarak eğitimler konusunda Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzle koordinasyon sağlanacaktır

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Çarpaz’ın yapmış olduğu açıklamadan sonra, İş Makineleri Operatörlük Eğitimi için protokol imzalandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.