Dursun “Türk Milleti, acısını içine atmayacak”

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun öldürülmesiyle ilgili olarak, “Türk Milleti bu elim hadisenin acısını içine atmayacak, hesabını eli kanlı canilerden ve ihanet ortaklarından mutlaka soracaktır.” dedi.

Dursun “Türk Milleti, acısını içine atmayacak”
Yayınlama: 22.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Ege Üniversitesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun üniversite kampüsünde karşıt gruplar arasında çıkan bıçaklı kavgada öldürülmesine tepkiler sürüyor.

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, yaşanan olayla ilgili üzüntüsünü dile getirirken, hükümeti de sert bir dille eleştirdi. Dursun, “Çözüm adı verilen ihanet süreci bu defa Ege Üniversitesi’nde etkisini göstermiştir. Üniversite kampüslerini terör örgütü kamplarına çeviren eli kanlı teröristler söz konusu üniversiteyi adeta saldırı üssü olarak kullanmaya başlamışlardır. Üç günden beri kampüste kargaşa çıkartan hainler bugün, ülkücü öğrencilere saldırarak Fırat Çakıroğlu isimli gönüldaşımızı bıçaklı saldırıyla yaralamışlardır. Uğradığı bıçaklı saldırı sonucunda yaralanan ülküdaşımız, bölücü canavarların olay yerine gelen ambulansı engellemesi sonucu şehit düşmüştür. ‘Analar ağlamasın’ sloganıyla başlatılan bu süreç çözümün değil yalnızca çözülmenin başlangıcı olmuştur. Hukuk çiğnenmiş, adalet sarsılmıştır. Ayrıca oy ve para kaygısına düşüp Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarına hiçbir şart olmadan sadece parayla formasyon dağıtma girişimi, üniversitelerimizi kontrolsüz şekilde doldurmuştur. Akşamın bir vaktinde koyulan derslerin yanında öğretim görevlilerine bu kişiler tarafından uygulanan baskılar da cabasıdır. Kontrolsüz bir şekilde bu yığını üniversite yönetimlerinin kucağına bırakan mevcut iktidar bu yığınların altında ezilmeye mahkumdur.” dedi.

Kampüslerin terör örgütü yuvası haline geldiğini iddia eden Mustafa Dursun, “Dağda kimse bırakmadınız hepsini kampüslere ve şehirlere indirdiniz. Bu vatanın evlatlarının fikri olarak ziyan ettiğiniz yetmedi üstüne, bir de hayatlarına mal olan ihmalkarlıklar yaptınız. Hangi vicdan, hangi siyasi düşünce, hangi basiret buna kayıtsız kalabilir. Sizin siyasi emelleriniz uğruna daha kaç tane can vermemiz gerekiyor? Analar ağlamasın dediğiniz günden bu yana analarımızın gözleri yaşsız, topraklarımız kansız kalmadı. Yere batsın süreciniz. Hadi verin verebiliyorsanız evladımız geri. Bu taviz sürecinden yüz bulan şeref yoksunu bölücüler, milliyetçi-ülkücü gençleri hedef almaktadırlar. Bu vesile ile devlet erkanına seslenmek istiyorum: Elim saldırıdan sorumlu olan ve bu saldırının meydana gelmesinde ihmali bulunan kişi ve grupların tespit edilip en ağır şekilde cezalandırılması hükümetin namus borcudur. Hakk’a yürüyen kardeşimizin, anısı tıpkı diğer şehitlerimizinki gibi sonsuza dek yaşatılacak ve acısı her daim yüreklerimizde olacaktır. Bu kahpe saldırının derhal aydınlatılması, bedbaht faillerinin hemen bulunması gerekmektedir. Terör örgütü uzantılarına sözde mahkeme kuracak kadar yüz veren, kampüslerin terör kampı haline getirilmesine izin verenler, ilelebet terör örgütü ile aynı damgayı taşıyacak ve Türk Milleti’nin öfkesinden kurtulamayacaklardır. İktidardan aldığı tavizler ile ülküdaşlarımıza saldırma cüretini gösteren hainler, Türk milliyetçilerinin tavizsiz duruşu karşısında şüphesiz hüsrana uğrayacaklardır. Türk Milleti bu elim hadisenin acısını içine atmayacak, hesabını eli kanlı canilerden ve ihanet ortaklarından mutlaka soracaktır. Şehadet şerbetini içerek şehitler kervanına katılan yiğit ülküdaşım Fırat Çakıroğlu kardeşimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza sabırlar diliyorum.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.