Ak Parti’de Aday Adaylığı Süresi Bugün Sona Eriyor

Bugün itibariyle milletvekili aday adaylığı başvurusu süresinin sona erdiği Ak Parti’de, ilk ve tek bayan aday adayı Hacer Ayan başvurusunu yaptı.

Ak Parti’de Aday Adaylığı Süresi Bugün Sona Eriyor
Yayınlama: 20.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi Ak Parti’de aday adaylığı başvuru süresi bugün mesai saati bitiminde sona eriyor.

Bugüne kadar yedi aday adayının başvurusunu verdiği Ak Parti’de, daha önce İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunan ilk ve tek bayan aday adayı Hacer Ayan da aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Hacer Ayan ile birlikte şu an itibariyle sekiz aday adayı olan Ak Parti’de, Enver Malkoç, Ömer Ayar ve Serdar Akça da bugün itibariyle aday adaylığı başvurularını yapacaklar.  

Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu bugün veren Hacer Ayan’a, özellikle bayanlardan büyük destek geldi.

Başvuru töreninde kısa bir konuşma yapan Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Av. İsmail Altınöz “Partimizin aday adaylığı başvurusu süresi bugün sona eriyor. Bugün ikinci başvurumuzu ve aynı zamanda tek bayan aday adayının başvurusunu alıyoruz. Hacer hanım daha önce partimizde görev yapmış bir isimdir. Hacer Ayan hanımefendi ile birlikte bugün itibariyle toplamda sekizinci aday adayı başvurumuzu aldık. Diğer siyasi partilerde yaprak kımıldamazken bir bayram havası esmektedir. Bütün aday adaylığı başvurularımız bir şenlik havasında geçmektedir. Her aday adayımız bize biraz daha güç vermektedir.” dedi.

Daha önce Ak Partinin çeşitli kademelerinde görev yaptığını belirten milletvekili aday adayı Hacer Ayan ise yaptığı konuşmada “1968 yılında Yenice İlçesine bağlı Tır Köyünde doğdum. Siyasetçi bir ailenin evladıyım, bundan dolayı siyasete yabancı değilim. 2002 yılından buyana Ak Partimizin başarısı için ter döktük ve dökmeye de devam ediyoruz. Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptım. 7 Haziran 2015 günü ülkemizde tarihi bir seçim yaşayacağız. Bu seçimlerde, milletimiz her seçimde partimize göstermiş olduğu teveccühü fazlasıyla tekrar gösterecektir. Bize düşen görev her şeyin en iyisine layık olan vatandaşlarımıza hizmetin ve güler yüzlülüğün en iyisini sunabilmektir. Bu noktada yani hizmetin en iyisini sunabilme ve vatandaşlarımıza hizmet edebilmek için Ak Partimizden milletvekili aday adayı oldum. Milletvekili aday adaylığımızın genelde ülkemize, yerelde ise Karabük’ümüze hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Hacer Ayan konuşmaların ardından aday adaylığı dosyasını İl Başkan Yardımcısı İsmail Altınöz’e takdim etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.