CHP’de “Bayram” Coşkusu!

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Yönetiminin görevden alınmasından sonra, CHP Karabük İl Başkanlığına atanan Erdoğan Dinçel, görevlendirme yazısını eski başkan Bayram Karadağ’dan teslim aldı. Kalabalık bir parti grubunun yer aldığı törende, Dinçel birlik ve beraberlik mesajları verdi.

CHP’de “Bayram” Coşkusu!
Yayınlama: 09.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

CHP Genel Merkezi tarafından Karabük İl Yönetimi görevden alınarak, yerine Av. Erdoğan Dinçel atandı. Erdoğan Dinçel partisinde düzenlenen törenle görevi Bayram Karadağ’dan devralarak göreve başladı.

Devir teslim töreni öncesi konuşan Bayram Karadağ, genel merkez tarafından geçen hafta görevden alındıklarını belirterek, “ CHP neferi olarak başladığım bu görevi 8 yıldır yaptım. Genel merkezimizin kararı ile bu görevi Erdoğan Dinçel’e devrediyorum. Benden hiç kimse kavga beklemesin, siyasi hasımlık beklemesin. Biz başından beri söylüyoruz, ne olursa olsun biz siyasi hasım değil, hısımız. Tek hedefimiz CHP iktidarı. Bu iktidar yolunda bundan sonra bir nefer olarak çalışacağım. Bana verilecek her türlü göreve açığım. Biz sıradan bir nefer olarak bu yola çıktık. Bu yolda hep birlikte Erdoğan Dinçel’e başarılar diliyorum. 2015 seçimleri ülke için çok zor bir seçim ve çıkış noktası bulmak zorundayız” diyerek görev belgesini Dinçel’e teslim etti.

DİNÇEL “BU GÖRÜNTÜYÜ CHP TABELASINA DİL UZATANLARINDA GÖRMESİNİ İSTİYORUM”

CHP Karabük İl Başkanlığı görevine atanan Av. Erdoğan Dinçel ise, bugüne kadar sunmuş olduğu katkılardan dolayı Bayram Karadağ’a teşekkür ederek, “Uzun zaman partimizde yöneticilik yaptı. Gençlik kollarından gelen bir arkadaşımız. İl Başkanlığını uzun yıllar yapan bir arkadaşımız. Partimizi bu zamana kadar laiki ile temsil ettiğini düşünüyorum. Beni tekrar bu göreve layık gören CHP yönetimine teşekkür ediyorum. Daha önce bu görevi laik ile yaptık. Partililerimizin katkıları ve desteği ile bunu yeniden başaracağımıza inanıyorum. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü alınan bu karar ile görev bize tebliğ edildi. Yönetim kurulunu kurmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Önümüzdeki Çarşamba günü yapılacak MYK toplantısına yeni yönetimimizi sunacağız. Çok önemli ve hassas bir dönemden geçiyoruz. Genel başkanımızın geçen hafta ifade ettiği gibi ‘7 Haziran’da Türkiye yeniden bir Kurtuluş mücadelesi vermek zorunda’, bizde buna katılıyoruz. Yeniden bir kurtuluş mücadelesine ihtiyaç var. Tüm halkımızın ve tüm cumhuriyetçilerin çok önemli bir mücadele vermesi gerekiyor. Burada hepimize çok büyük görevler düşüyor. Artık kenetlenelim. Bunu bugün yaşıyoruz ve katlımın coşkusu bizi mutlu ediyor. Bu görüntüyü CHP tabelasına dil uzatanlarında görmesini istiyorum” dedi.

Safranbolu ilçe teşkilatının yeniden görevine iade edilip edilmeyeceği yönde bir soruya ise Dinçel, “Yeni görevlendirmenin Safranbolu ile bağlantısı olduğunu sanan insanlar var. Safranbolu ile ilgili tasarrufu ben tek başıma yapmayacağım. Bunu kuracağımız yeni il yönetimi yapacak. İl Yönetiminde bu konuyu tartışacağız. Oradaki arkadaşlarımız görevlerinin başında. Ayrılmış değiller” ifadesine yer verdi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.