ÇAKIR “Görevden alınmamızı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi Safranbolu İlçe Başkanı Abdullah Çakır, görevden alınmaları ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

ÇAKIR “Görevden alınmamızı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz”
Yayınlama: 04.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Safranbolu İlçe Başkanı Abdullah Çakır, görevden alınmaları ile ilgili basın toplantısı düzenledi. 

Çakır, görevden alınmalarını kamuoyunun takdirine sunduklarını belirterek “CHP ‘ye olan ihtiyacın toplumun tüm kesimlerinden hissedildiği ortamda Karabük il yönetimi tarafından ilçe yönetimimiz görevden alınmıştır” dedi

Çakır düzenlediği basın toplantısında şu açıklamayı yaptı: “Ülkenin geldiği noktada , Cumhuriyetin ortadan kaldırılmaya çalışıldığı, tek adam diktatörlüğüne gidildiği bir ortamda, CHP’ye olan ihtiyacın toplumun tüm kesimlerinde hissedildiği ortamda, Karabük İl Yönetimi tarafından  İlçe Yönetimimiz görevden alınmıştır.

Karabük ilinde, CHP örgütleri içinde günlük parti çalışmalarını her alanda sürdüren, partimizi her alanda en iyi şekilde temsil eden ilçe örgütü olarak, tüzük gereği bir yetkiyi kullanan il yönetiminin bu kararını genel seçimlerin 122 gün sonra yapılacağını da göz önüne alarak kamuoyumuzun takdirlerine sunuyoruz.

CHP İlçe Yönetim Kurulu olarak parti çalışmaları, yaşanan Cumhurbaşkanlığı seçimi ve yerel seçim çalışmaları sürecinde bizi görevden alanların Safranbolu ilçesi dışında gösterebilecekleri bir başarıyı toplumun önüne merkez ilçe dahil hangi ilçede önümüze koyabileceklerini merak ediyoruz.

Aynı İl Yönetimi yerel seçim sürecinde de aday entrikası içinde İlçe Yönetimimizin en doğal  yasa ve tüzük yetkisi olan aday belirleme ve seçim kuruluna bildirme hakkını o günkü atmosferde genel merkezi de aldatarak elinden almasına rağmen , Başkanı bulunduğum İlçe Yönetimi ve tüm örgüt olarak seçim çalışmalarını gereği gibi yürüttük.

Bu günden itibaren Karabük ilinde parti prestijini kişisel davranışlarıyla yok etme noktasına gelmiş İl Yönetiminin uygulamalarına karşı partili olarak, parti tüzük ve hükümlerince mücadele edeceğimiz tüm partililerimizce bilinmelidir.

7 Haziran da yapılacak Türkiye’nin yol ayrımı olan genel seçimlerde CHP’nin başarısı için üzerimize düşeni görevde olduğumuz dönemki sorumluluğumuzun da üzerinde yapacağımızdan kimse şüphe duymamalıdır.

Bizler Türkiye’nin var olma yok olma seçiminde parti başarısına kendimizi adamış insanlarız. Bazıları parti içi küçük hesaplarını yapabilir. Gün gelir onunda hesabını asıl partililer o kişilerden mutlaka sorarlar.

10 Ağustos 2011 den beri yürüttüğümüz bu görevde beraber çalıştığımız Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımızla, Yönetim Kurulu üyelerimize, bize destek veren tüm üyelerimize, Safranbolu Halkımıza, bizleri haber yapıp halkımızla bütünleştiren siz değerli basın emekçilerine sonsuz teşekkürlerimi sunar, yeni atanacak yönetimin partimiz adına yanında olacağımızın bilinmesini özellikle belirtiyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.