Burs Müracaatları 25 Ağustos’ta Başlıyor!

Karabük Eğitim Geliştirme Derneği, üniversite öğrencilerine verilecek olan burs müracaatlarının 25 Ağustos 2014 tarihinde başlayıp 3 Ekim 2014 tarihinde sona ereceğini belirttiler.

Burs Müracaatları 25 Ağustos’ta Başlıyor!
Yayınlama: 23.08.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

2009 yılında kurulan ve şimdiye kadar binlerce yüksekokul ve lise öğrencisine burs veren Karabük Eğitim Geliştirme Derneği, burs kayıtları öncesi bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada “2009 yılından bugüne kadar bir çok yüksek okul ve lise öğrencilerine burs verdik. Bu yılda aynı şekilde burs vereceğiz. Burs kayıtlarımız 25 Ağustos tarihinde başlayıp 3 Ekim 2014 tarihide sona erecektir. Burs almak isteyen öğrencilerimiz Tüccarlar Kooperatifi Çağrı İş Merkezi 2. Kattaki dernek binamıza müracaat edebilirler” dendi

GEREKLİ BELGELER

Burs almak isteyen öğrencilerin bazı gerekli belgeleri getirmelerini isteyen Dernek yetkilileri şunları söylediler; “Burs almak isteyen öğrencilerimiz 1 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, Nüfus Müdürlüğünden ikametgah belgesi, vukuatlı nüfus kaydı örneği, aile üyelerine ait gelir belgesi(baba, anne, kardeş), ÖSYM sonuç belgesi, Transkrip (bir yüksek öğrenim kurumuna devan eden öğrenciler için 2.50 ve üstü)

Burs almak isteyen öğrencilerin aynı zamanda ek belge olarak yüksek okula devam eden kardeşlerinin okul kayıt belgesi, ailede özürlü varsa rapor fotokopisi ve alınan ücretleri gösteren belgeler, alınan maaşta kesinti varsa kesinti belgesi fotokopisi,( ev, araba, özel kredi hariç.” getirmeleri gerektiğini belirttiler  

Burs müracaatları için evrakların tam olmasını isteyen dernek yetkilileri “Özellikle okula devam eden öğrencilerimizin transkrip0t ortalaması 2.50 olanların müracaatları kabul edilmeyecektir. Karabük ve ilçelerinde aile ikametgahı olanlar müracaat edebileceklerdir. Evrakları tam olmayanların kayıtları alınmayacaktır” dediler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.