“Bizler kukla değil, bu milletin hizmetkarıyız”

Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın Karabük ziyareti sırasında partisinin il teşkilatında “Türkiye kukla başbakan ile yönetiliyor” şeklindeki açıklamasını değerlendirerek “Bu tür söylemlerle şehri germenin hiç kimseye bir faydası yok.” dedi.

“Bizler kukla değil, bu milletin hizmetkarıyız”
Yayınlama: 12.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

AKP Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, parti binasında bir basın toplantısı yaptı. Saylar toplantıda basın mensuplarının gündemle ilgili sorularını cevaplarken, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun 17 Eylül Çarşamba günü Karabük’e gerçekleştireceği programla ilgili de bilgiler verdi.

SAĞLIK BAKANI GELİYOR

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun 17 Eylül Çarşamba günü Karabük’e geleceğini belirten İl Başkanı Saylar “Çarşamba günü Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu şehrimize gelecek. Şehrimizdeki sağlık yatırımları ile ilgili bir program hazırladık. Bu program doğrultusunda Şirinevler’deki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde incelemelerde bulunacak. Daha sonra Bayır Mahalle’de bulunan hastanemize geçilecek. Burada yeni yapılacak olan çalışmalar ile ilgili görüş alış verinde bulunacak. Daha sonra Safranbolu Devlet Hastanesine geçecek, oradan da Ovacık ilçemize geçecek” dedi.

“HİÇ BİR BAŞBAKAN KUKLA DEĞİLDİR”

Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın Karabük ziyareti sırasında partisinin il teşkilatında “Türkiye kukla başbakan ile yönetiliyor” şeklindeki açıklamasını da değerlendiren AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar “MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın geçtiğimiz günlerde Karabük’ü ziyaret etmiş. Ziyaret esnasında Başbakanımıza ‘Kukla Başbakan’ diye hitap etmiş. Bizler Türkiye’de hiçbir Başbakanın kukla olmadığını düşünüyoruz. AK Parti’de hiç kimse kukla değil, bu milletin hizmetkarıdır. Bu tür söylemlerle şehri germenin hiç kimseye bir faydası yok. Yapıcı konuşmaların yapılmasında fayda var diye düşünüyorum.” dedi.

“İL KONGREMİZE BAŞBAKANIMIZI DAVET ETTİK”

1 Kasım itibari ile Karabük Merkez ve ilçelerinde kongre sürecinin başlayacağını belirten Saylar “1 Kasım tarihine kadar ilçeler dahil tüm delege seçimleri yapılacak. Biz çok kısa bir sürede ilçe kongrelerimizi yapmak istiyoruz. Türkiye’de de ilk kongresini yapan ilk İl Teşkilatı olmak istiyoruz. Başbakanımızı Karabük’e davet ettik. Başkanımızın programı uyarsa, bizde o programa göre il kongremizi yapmak istiyoruz. Kendilerini davet ettik, büyük ihtimalle il kongremize katılacaklar” dedi.

“İL BAŞKANLIĞINA ADAYIM”

Ak Parti Karabük Kongresinde İl Başkanlığına aday olup olmayacağı şeklindeki soruyu cevaplan İl Başkanı Saylar “Ankara’da il başkanları toplantısına katıldık. İl Başkanı olanlar, 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olamayacaktır. Bizim bu anlamda sıkıntımız yok. Ben kongrede İl Başkanlığına adayım. Biz genel merkez ne derse, onu yaparız” şeklinde cevap verdi.

“ŞUAN İÇİN ATAMA YAPILMADI”

AKP İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Bayram Aydoslu ve Hastane Müdürü Kamil Temel’in istifalarının kabul edilmesinden sonra yerine kimlerin atanacağı şeklideki soruya ise “Şu anda bir atama yapılmadı. Bir alt görevde bulunan arkadaşlarla devam edeceğiz” dedi.

“İSMETPAŞA PROJESİ KARABÜK’Ü AYAKLANDIRIR”

İsmetpaşa Projesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Saylar projeye herkesin destek vermesi gerektiğini ifade ederek, “Karabük’te büyük projelerin peşine düşmeliyiz Özellikle İsmetpaşa projesinden sonra daha büyük projeler peşine düşelim. İsmetpaşa projesi hayata geçip Karabük halkı olarak tam randıman aldığımız zaman ekonomimiz ve sanayimiz gelişmiş olacaktır. Ben daha önce de söylemiştik bu proje hayata geçerse Gebze’yi geçeriz demiştim. Cidden de geçeriz. 20 milyon metre kara arazi var böyle bir bütün arazi hiçbir yerde yok. Bu bölge Doğuya, Karadeniz’e, Ankara’ya ve İstanbul’a açılan kapının ağzı. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı bu bölge ile ilgili bir proje hazırlayıp, bize sunulacaklar. Biz de bu projenin önüne düşeceğiz. Karabük’ün geleceği İsmetpaşa projesine bağlı. Bu proje Karabük’ü ayaklandırır ve uçurur.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.