Rafet Vergili’den Marzinc Çıkışı!

Karabük Belediye Başkanı ve MHP Karabük Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili, bilgilendirme ve istişare toplantılarına Aydınlıkevler ve Feyzi Çakmak Mahallesiyle devam etti.

Rafet Vergili’den Marzinc Çıkışı!
Yayınlama: 14.03.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Başkan Vergili, kendi yönetimlerinin içerisinde kesinlikle bir gün dahi siyaset yapılmadığını söyledi.

Başkan Vergili, “Hiçbir arkadaşımız sen başka partilisin diye yeri değiştirilmedi. Eski kadro neyse bütün arkadaşlar bunlarla çalışıyor. Bunu kabullenemiyorlar, çünkü Safranbolu da AK Partili arkadaşlarım belediyeyi aldı. AK Partili Belediye Başkanı geldi, geldiği gün 60 tane arkadaşın hesabını kesti. Bizim yapmış olduğumuz işleri gönül birliği ile hiç kimseye siyasi ayrımcılık yapmadığımız için herkese eşit bir şekilde davrandığımızı bütün parayı kendi paramız gibi koruduğumuzu biliyorlar. O yüzden dedikodu üretmeye başladılar. İnşallah 30 Mart’ta da sizin dualarınız, gönül birliklerinizle beraber Karabük’ü hep beraber güzelleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

“OSMAN BEY İSTEDİKTEN SONRA BU FABRİKAYI BURAYA KURDURMAZDI”

Mahalle sakinlerinin mahalleliler olarak biz çinko fabrikasının kapatılmasını istiyoruz demesi üzerine Başkan Vergili, Marzincle ilgili hiçbir ortaklığının olmadığını ve olmasının da mümkün olmadığını belirtti.

Marzinc’le ilgili Belediyenin bir tane bile imzası olmadığını söyleyen Başkan Vergili, “Bir tek kişi buranın yapılmasını durdurabilirdi. Osman Kahveci bey Çevre ve Orman Müdürlüğü’nün Genel Müdürüydü. Melise tarafına Organize Sanayi kurulacaktı, bana sordular ben o tarafta Organize Sanayi olmaz, bu tarafta olur dedim. Tek başıma imzamı attım ve yaptırmadım. 20 tane Kuruluş ve Bakanlık imza attı bir tek benim imzamla Organize Sanayi Melise tarafına kurulmadı. Çevre müdürün imzasıyla buraya Marzinc’i kurmaya kimsenin gücü yetmezdi. O tarihte de buranın Orman ve Çevre Bakanlığının Genel Müdürü Osman Kahveci beydi. Marzinc’i kapatabilecek kurum Çevre Müdürlüğüdür. Burayı 3 ay önce kapattı ve Osman Kahveci bey de hastaların ziyareti ile ilgilide Ankara’ya gitti şov yaptı. Neden çalışmasıyla ilgili tekrar izin verdin. Benim elimde yetkim olsa sizlerin isteği üzerine burayı yarın kapatırdım ama benim böyle bir yetkim yok. Karabük’te en tehlikeli fabrika benim fabrikam, atölye, torna tezgahı her gün geliyorlar, ayda 50 bin lira ceza kesiyorlar, 4 seneden bu tarafa Marzinc’e kaç kez ceza kesmişler bir sorun. Atölye ne olduğunu herkes bilir, torna tezgahı ve kaynak makinesi var. Geliyorlar her gün canları sıkıldıkça cezayı kesiyorlar. Marzinc’le ilgili niye yapmıyorsunuz bunu. Herkes şikâyetçi ama onlara göre tehlikeli değil. Osman bey istedikten sonra bu fabrikayı buraya kurdurmazdı” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.