Başkan Vergili “İlk projemiz 100. Yıl Mahallesinde hayata geçecek”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesi açıklamış olduğu projelerinden biri olan 100. Yıl Mahallesindeki projenin ihalesinin yakında yapılacağını söyledi.

Başkan Vergili “İlk projemiz 100. Yıl Mahallesinde hayata geçecek”
Yayınlama: 17.07.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili hizmetlerin devam ettiğini belirterek Ramazan Bayramından sonra Karabük’ün şantiye alanına döneceğini söyledi.

30 Mart mahalli idareler seçimleri öncesi açıklamış olduğu projeler ile ilgili gerekli çalışmaların yapıldığını belirten Başkan Vergili yapılacak olan projelerin  program dahilinde hayata geçeceğini söyledi.

Ramazan Bayramından sonra Karabük’ün şantiye alanına döneceğini ve ilk projenin 100. Yılda yapılacak olan proje olacağını hatırlatan Başkan Vergili “Karabük Ramazan ayından sonra şantiye alanına dönecek. Belediye Başkanı seçildiğimiz ilk dönem biz bir yıl tamiratlarla uğraştık. Finans problemlerini ayarladık, yapacağımız işlerin projelerini çizdirdik, etütlerini yaptırdık. Şu anda biz yeni projelerimiz ile ilgili tüm planlamalarımızı yapmak üzereyiz. 100. Yıl Mahallesindeki Pazar yeri ile çalışmalarımıza başlayacağız çok yakında oranın ihalesi yapılacak. Bir taraftan Karabük-Safranbolu arasına yapılacak olan köprünün yerleri tespit ediliyor. İki üç nokta tespit ettik çok yakında köprünün proje ihalesine çıkacağız. Daha sonra alt yapı ile ilgili çalışmalarımıza başlayacağız. Tabi ki bu projeler öyle ufak tefek projeler değil iyi bir finans isteyen bir çalışma. Yine Araç Çayı ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Belki çok yakında Çin’den  bir heyet gelecek su biriktirme problemlerini çözebilmek için.  Biz gerekli bilgi ve etütlerini yolladık belki yerinde görmek isterler. Gelirlerse ben kedim misafir edeceğim onları. Şunu herkes bilsin Ramazan Bayramından sonra Karabük’ü yine şantiyeye çevireceğiz” dedi

Hazırlanan program dahilinde beş yıl içerisinde Karabük’ün hiçbir probleminin kalmayacağını belirten Başkan Vergili “Geçtiğimiz dönem kenar mahallerden merkeze doğru gelmiştik. Şimdi de merkezden kenar mahallere doğru gideceğiz. İnşallah beş yıl içerisinde Karabük’ün hiçbir problemini bırakmayacağız Bayramdan sonra Doğalgaz firmasının yetkilileri ile görüşüp doğalgazı olmayan Öğlebeli, Çerçiler, Dayıslar’a gaz verilmesini sağlayacağız. Kapullu Mahallesinde devam ediyor. Kapullu Mahallesinin doğalgazı bu yıl tamamlanmış olacak. 100. Yıl Mahallemizdeki projenin temelini bu yıl içerisinde atmayı düşünüyoruz. 100. Yıl Mahallesindeki projemiz seçim zamanında anlattığımız ve görsel hale getirdiğimiz şeklin aynısı olacak” dedi.

200 Evler’in enerji hatlarının yer altına alınacağını söyleyen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “200 Evlerdeki enerji nakil hattını yerel altına alacağız. Enerjisa yetkilileri ile görüştük. 200 Evler bu uygulama için en uygun mahalle. İki ay içerisinde hatlar yer altına alınacak. 200 Evler’in diğer sorunları bitirilip yılsonuna kadar 200 Evlerin tamamı asfaltlanacak” dedi

Halim Deresinin Karayollarının yapmış olduğu şekilde asfaltlanacağını belirten Başkan Vergili “Halim Deresinin tüm asfaltı temizlenecek. Yine kanalizasyon problemi vardı kanalizasyon problemi de giderilecek. Halim Deresine karayollarının yapmış olduğu şeklide asfalt yapacağız. Oraya tedbirler alacağız çünkü kantardan kaçan tırlar bu yolu kullanıyorlar. 50-60 tonluk araçlar bu yolu kullandığı için yolumuzu bozuyorlar o araçların oraya girmemesi için asfalt yaptıktan sonra başka önlemler alacağız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.