MÜSİAD’tan Gazze açıklaması!

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, yaptığı açıklamada, İsrail’in sivillere yönelik düzenlemiş olduğu saldırıyı kınayarak, İslam Dünyası ve bu saldırılara karşı suskunluğunu bozmayan Dünya Ülkeleri’ne çağrıda bulundu.

MÜSİAD’tan Gazze açıklaması!
Yayınlama: 19.07.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Başkan Ahmet Nur, MÜSİAD’ın kurucuları arasında yer aldığı ve Genel Sekretaryasını yürüttüğü Uluslararası İş Forumu (IBF) ile birlikte ortak bir deklarasyon yayınladığını söyledi.

Başkan Ahmet Nur, ‘Masum bir insanı öldüren bütün bir insanlığı öldürmüş gibidir’ diyerek yayınlanan deklarasyonu okudu.

Nur, “Ortadoğu’nun kalbine adeta bir bıçak gibi saplanan İsrail’in günlerdir Gazze’ye yönelik olarak devam ettirdiği ve son olarak kara harekâtı ile masum insanları ve çocukları katlettiği zorbalığı ve barbarlığı şiddetle kınıyoruz. Uluslararası aktörlerin aymazlıklarından ve iki yüzlü tavırlarından cesaret alan bu devlet terörü, bütün dinlerin, indirilen bütün kitapların, gönderilen bütün elçilerin mesajlarına yönelik büyük bir saldırıdır. İçinden geçmekte olduğumuz bu kutlu günlere rağmen, son saldırılarla kutsallarımızın ayaklar altına alındığı bugün, gerek dağılmış tesbih taneleri gibi birbirinden uzaklaşan, manipüle edici sun’i tartışmalarla “ümmet olma bilincini” yitirmiş İslam Dünyası’nın, gerekse her fırsatta evrensel hukuk kurallarına atıf yapan dünya ülkelerinin, içinde bulundukları bu suskunluğu bozarak, “insanlık” adına, gerekli olan tüm adımları atmasını, “insan” olmanın verdiği sorumlulukla, her türlü maddi ve manevi desteği Gazze’den esirgememeleri gerektiğini ifade ediyoruz. Dil, din, ırk farkı gözetmeksizin, insan olarak “soydaş” olduğumuzun farkına vararak, “insanlığın” ve “insani değerlerin” her türlü terörün, zorbalığın, şiddetin, aşağılamanın ve zulmün üzerine galip geleceğine olan inancımızla, herkesi Uluslararası İş Forumu Yönetim Kurulu olarak, bu devlet terörü karşısında sessiz kalan Uluslararası aktörleri ve uluslararası kamuoyunu bir an evvel tepkilerini ortaya koyarak duyarlı olmaya ve bu devlet terörünü durdurmak için sessiz kalmamaya davet ediyoruz. Bu bağlamda İsrail Devleti ve onun akıttığı kana dur demek için başta insan haklarını temel alarak, dünyada barış ve huzuru korumak, ülkeler arasında çıkabilecek kültürel, ekonomik, toplumsal her türlü sorunu çözmek ve ülkeler arasındaki dostluk ilişkilerini geliştirmek amacıyla kurulmuş olan Birleşmiş Milletleri, ırk ayrımını, eşitsizliği ve sömürgeciliğin her çeşidini ortadan kaldırmak, Filistin halkının mücadelesini desteklemek ve onlara yardım etmek olan İslam İşbirliği Teşkilatı’nı ve vicdana sahip olan tüm insanlığı bu kanı durdurmaya ve eli kanlı İsrail’e artık yeter demeye davet ediyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.