Başkan VERGİLİ; “Asla, Belediyenin kasasına elimi sokmadım!”

Karabük Belediye Başkan ve MHP Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili, Belediye Başkanlığı süresince verdiği sözlerin tamamını yerine getirdiğini ve hatta projelerinin dışında bir çok hizmete imza attıklarını söyledi. Vergili Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı işlerin maliyetinin 350 Milyon TL tutarında olduğunu söyledi.

Başkan VERGİLİ; “Asla, Belediyenin kasasına elimi sokmadım!”
Yayınlama: 24.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
3
A+
A-

Karabük Belediye Başkanı ve MHP Karabük Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili belediye başkanlığı döneminde yaptığı işlerin maliyetinin 350 milyon TL tutarında olduğunu söyledi.

            Başkan Vergili Karabük halkından altığı bir TL’yi yine Karabük halkına hizmet olarak geri verdiğini belirterek “Asla belediyenin kasasına elimi sokmadım, belediyenin parasını kendi paramdan daha çok hesap ederek Karabük halkına çevirdim” dedi

“HAYIRLISI İLE BEŞ YILIMIZI TAMAMLIYORUZ”

            Belediye başkanı adayı olduğu zaman bazı çevrelerin hazırladığı projeleri hayal olarak gördüğünü fakat hayırlısı ile beş yılı tamamlamak üzere olduğunu belirten Başkan Vergili Karabük’e yapmış oldu bazı hizmetleri şöyle açıkladı: “Dört buçuk yıl önce belediye başkanlığına aday olduğumuz zaman projelerimizi açıkladığımızda Rafet Vergili yıldızları gökten indiriyor, Rafet Vergili palavra atıyor, Rafet Vergili aslı yok yaylasında koyunları sayıyor derken hayırlısı ile beş yılımızı tamamlıyoruz. Karabük’ün bir ucu Fatih Mahallesi, bir ucu Bulak tarlaları, bir ucu Çerçiler Mahallesi bir ucu Kapullu Mahallesi. Biz Fatih Mahallesinde kentsel dönüşümü başlattık ve 430 ailenin oturmasını sağladık. Modern bir mezbahane yaptık, yine eski hali yıkarak Batı Karadeniz Bölgesinin en güzel halini yaptık. Kayabaşı Mahallesine rahatlıkla çıkılabilmesi için bir asansör yaptık. Halim Deresini düzenleyerek burayı çift yol haline getirdik. Buranın çift yol olması ile birlikte Aydınlık Evler Mahallesinde inşaat patlaması oldu. Yine Türkiye’nin en modern dolmuş durağını yaptık. Yine hemen yanında herkesin yapılmaz diye iddia ettiği battı çıktı diye hitap ettiğimiz alt geçidi tamamladık. Yine meydan yapacağımızı söyledik onu da bitirmek üzereyiz. Çok güzel bir kütüphane binası yaptık. Kütüphanenin hemen arkasından Yenişehir’e rahatlıkla çıkabilmek için yürüyen merdivenler yaptık. Terminalin karşısında Şehitlerimiz anısına yapılan şelaleyi yıkarak şehitlerimizin ismine yakışır bir şelale yaptık. Eski hali hepimiz biliyoruz.  Yine terminale gidebilmek için üst geçit ve yürüyen merdivenler yaptık. Yine bir yaya köprüsü yaparak Öğlebeli Mahallesine geçişi kısalttık. Tabiî ki Öğlebeli Mahallesine çıkmak ve vatandaşlarımızın mezarlığa daha çabuk ulaşabilmesi için yatay asansör yaptık. Mezarlıklarımıza çok önem verdik şunu söylemek isterim göreve geldiğimiz zaman tam 66 kamyon boş şileler olmak üzere pislik attık. Her mezarlığımıza bir mescit ve abdest alma yeri yaptık. Bütün camilerimize sıcak su sistemi koyduk bunu bir dostumuz Durmuş Yalçın bey yaptırdı. Taşkent Caddesinde çok güzel çalışmalara imza attık. Bir yaya köprüsü ile Esentepe ile 200 Evleri birbirine bağladık. Şirinevler’de bir ticaret merkezi yaptık. Karabük’ün yüzde 70 eski su borularını değiştirdik Su dağıtım borularının tamamı değişti. Türkiye’de olmayacak bir şeyi yaptık Karabük’ün yüzde 95’lik bir bölümüne doğal gaz dağıtımı gerçekleştirildi.. Tüm mahallerimize birbirinden güzel parklar yaptık. Mahallerimize sosyal yaşam merkezleri yaptık” dedi

-YAPTIĞIMIZ İŞLERİN MALİYETİ 350 MİLYON TL –

            Şimdiye kadar yapılan işlerin toplam değerinin 350 milyon TL olduğunu belirten Başkan Vergili “Biz bu işleri yaparken bürokratik ve maddi sıkıntıya düştüğümüz zamanlar oldu. Ama akşamdan sıkıntıya düştük yarın sabah işler çözüldü. Şunu söyleyeyim burada keramet bizde değil. Ben inanıyorum ki Karabük’te 100 bin kişinin duası bizimle beraberdi önümüzde hiç kapanan kapı olmadı. Şükürler olsun ki bizde Karabük halkından toplamış olduğumuz her lirayı kendi paramdan daha fazla hesap ederek Karabük halkına çevirmeye çalıştım. Şu anda bütün otobüs duraklarını değiştiriyoruz. Bir otobüs durağının maliyeti ihale ile yapsak 3 bin lira 400 otobüs durağı olduğuna göre 1 milyon 200 bin TL’ye tüm otobüs duraklarını değiştirebiliyoruz Ama biz bu durakların malzemesini ayrı ayrı yerlerden alıp kendi işçimizle yaptık. Karabük Belediyesine maliyeti 360 bin lira. Bunlar Karabük halkının parası, yalnız su ana borularının bağlantı işine 3 milyon 500 bin TL para istendi. Ama biz bu işi 350 bin TL ile yaptık. Çünkü bizim 3 milyon 500 bin TL verecek paramız yoktu bu işe Şimdi herkes konuşuyor, düşünüyor bu kadar işi nasıl yaptı? Bizde yapabiliriz! Bu işler hesap meselesi, adalet meselesi, belediyenin kasasına elini sokmama meselesi. Eğer sen belediyenin kasasına elini sokmaz isen, Karabük halkından topladığım paraları Karabük halkına çevirmeyi düşünürsen bu işlerde başarı elde ediliyor. Biz göreve geldiğimiz zaman belediyenin elektrikleri kesildi parası ödenmediği için. İşçinin 11 ikramiyesi vardı ödenmemiş. Bir çok yere borç vardı, güzel bir program yaptık bu işleri çözdük. İşçimiz maaşını bir gün geç almadı. İşçimize bugün itibari ilen bir ikramiye borcumuz yok. 134 tane işçimiz emekli oldu hepsi emekli ikramiyesini aldı. Karabük Belediyesinde şimdiye kadar hiçbir şekilde ayrımcılık yapılmamıştır. Ben hiçbir müdürümü görevden alıp başka bir göreve vermedim. Ama hemen yanı başımızda ki Safranbolu Belediyesi ayni partiden olan belediyeyi devir alıyor ama 60 kişiyi işten çıkartıyor. Karabük Belediyesinde şükürler olsun bunların hiç biri yaşanmadı. Çünkü biz Karabük halkına hizmet etmek için göreve geldik. Belediyenin içerisinde siyaset yapmaya gelmedik benim siyasi kimliğim olmasına rağmen hizmetimde asla siyasi kimlik olmadı” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.