Vali Yardımcısı Abidin Ünsal’dan, Karabük Halkına Veda Mesajı

İçişleri Bakanlığınca Resmi Gazete’de yayınlanan Vali Yardımcıları ve Kaymakamların atamasına ilişkin Kararname uyarınca Karabük Vali Yardımcılığı görevini yapmakta iken Bolu Vali Yardımcılığına atanan Abidin Ünsal, gazetemiz aracılığıyla Karabük’lülere veda etti.

Vali Yardımcısı Abidin Ünsal’dan, Karabük Halkına Veda Mesajı
Yayınlama: 05.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği ve Kriz Merkezi Sekreterya Başkanlığı görevinde iken bundan dört yıl önce Karabük’e Vali Yardımcısı olarak atanan Abidin Ünsal, Karabük’te ki görev süresince herkes tarafından sevilen ve sayılan bir bürokrat oldu. Gerçekleştirdiği hizmetlerin yanı sıra renkli kimliğiyle de herkesin takdirini kazanan Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, önümüzdeki haftalarda Karabük’teki görevinden ayrılacak.

Yeni görevine atanması dolayısıyla kendisini ziyaret ettiğimiz Ünsal, gazetemiz vasıtasıyla tüm Karabüklülere veda etti.

Karabük’ün kendi meslek yaşamımda bir milat olduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Ünsal “Ben Karabük’e geldiğim zaman devam edip etmeme konusunda kararsızdım. Ama, çok özel bir kente geldiğimi sonradan fark ettim. Beni o zamanlar ilk olarak etkileyen Sayın Valimiz İzzettin Küçük olmuştu. Dana sonra ben kalmaya karar verdim. Daha sonra çalıştığım mesai arkadaşlarım, Karabük halkı, çevresiyle doğasıyla bu kent benim için çok özel oldu. Keyifle, içtenlikle ve huzurla görev yaptığım tek İl’dir Karabük. 39 yıllık kamu görevim var, benim en özel saydığım, heyecanla çalıştığım İl Karabük’tür. Bu benim tek çalışmamla olmuyor, Karabük’ün de kabul görmesi gerekiyordu. Gerek sizler, gerek mesai arkadaşlarım ve Karabük Halkı beni kabul etti. Bizler Vali Yardımcısı olarak Sayın Valilerimizin gösterdikleri yolda ve onların direktifleri doğrultusunda çalışmalarımızı yürütürüz. Farklı olarak benim uhdemde KÖYDES vardı. KÖYDES münasebeti ile köylülerimizle ve vatandaşlarımızla daha yakın olma fırsatı buldum. Elimden geldiğince bu görevi layikı ile yaptığıma inanıyorum. Burada gönül birlikteliği oluştu. Bir insan olarak yararlı olabildiysem kendimi mutlu sayarım. Karabük’ten üzülerek gidiyorum.  Ama benim burayla bağım kopmayacak. Kızım Karabük Üniversitesi altında yurt dışında doktora yapıyor. Yeğenim burada okuyor. Burayla bağım hiç bitmeyecek. Gittiğim yerde çok uzak değil. Bir şekilde herkesin yolu Bolu’dan geçecektir. Yolu Bolu’dan geçen herkesi Bolu’da buluşmak üzere sizlere ve şahsınızda tüm Karabük halkına veda ediyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.