YOLBULAN: “Fransa’dan turla dönersek tarihi başarı olur”

Kardemir Karabükspor Başkanı Mustafa Yolbulan, UEFA Avupa Ligi Play-off karşılaşmasında Fransa temsilcisi St. Etienne takımı ile koro kor mücadele ettiklerini söyledi.

YOLBULAN: “Fransa’dan turla dönersek tarihi başarı olur”
Yayınlama: 23.08.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Kardemir Karabükspor Başkanı Mustafa  Yolbulan, yaptığı açıklamada, “Tarihinde ilk kez bu sezon Avrupa’da boy gösteren Karabükspor’un uzun yıllardır Avrupa arenasında yer alan ve ciddi bir tecrübeye sahip St. Etienne karşısında kora kor bir mücadele sergilemesinden fevkalade mutlu oldum. Üst düzey bir mücadele oldu. Sert bir maç oldu, hakem de sert oynanmasına izin verdi” dedi.

Yolbulan, Karabük’teki mücadelede üst düzey bir performans sergileyen oyuncularını kutladıklarını belirterek, “Rövanş çok daha çetin geçecek. Ciddi bir seyirci baskısıyla bizi sindirmeye çalışacaklardır ama futbolcularımız yine ellerinden gelenin tamamını sahaya yansıtacaklardır. Fransa’dan turla dönersek tarihi bir başarı olur ama dönemezsek dahi müthiş bir performans ortaya koyan takımımızı gönülden kutlamamız gerekir. Bu ciddiyet ve mücadeleyi lige de yansıtırsak çok iyi bir sezon geçirebiliriz. Dün maça gelen taraftarlarımıza verdikleri güzel destekten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Yolbulan takım olarak Türk futbolunun UEFA puanlamasına katkı sağlamak içinde ellerinden gelen çabayı sarf ettiklerini de kaydetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.