“Yol arkadaşlığı, vefalı insanlarla yapılabilmektedir.”

MHP İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Karabacak son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Karabacak yaptığı açıklamada ” Birilerine inat sevdamıza da, davamıza da ilelebet sahip çıkacağız. Bütün Karabüklü dostlarımı ve hemşehrilerimizi, MHP’nin ve Kuzeyin yıldızı Rafet Vergili Bey’in etrafında kenetlenmeye davet ediyorum” dedi.

“Yol arkadaşlığı, vefalı insanlarla yapılabilmektedir.”
Yayınlama: 19.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

MHP İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Karabacak son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Karabacak yaptığı basılı yazın açıklamasında şu görüşlere yer verdi “38 yılı aşkın süredir Ülkü Ocakları mensubu olarak başladığım siyasi hayatımda Milliyetçi Hareket Partisi’nin bütün kademelerinde, ilçe ve il yönetimlerinde görev alarak davama hizmet ettim. 2009 yerel seçimlerinde de dava ve yol arkadaşım Ali Tekin ile birlikte il genel meclisi üyesi olarak seçildik ve 5 yıl Milliyetçi Hareket  Partisi’ni başarılı bir şekilde temsil ettik. Görev süremiz içerisinde, Karabük’ümüzün köyleriyle birlikte kalkınabilmesi için, Karabük ve ülke menfaatlerini ön planda tutarak 2 MHP’li üye olarak her türlü desteğimizi, bilgi ve becerilerimiz nisbetinde il genel meclisinde ortaya koyduk.

30 Mart 2014’ te yapılacak olan yerel seçimlerde de yeniden 1. sıradan aday olmam noktasında, değerli belediye başkanımız olmak üzere, yıllardır omuz omuza görev yaptığımız, beraber ağlayıp beraber güldüğümüz dava ve yol arkadaşlarımızın tensip ve telkinleriyle bir irade ortaya konmuş ve bu kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Hepinizin malumudur ki; siyasette her zaman şerefli rütbe ve mevkileri hak eden insanlar işgal etmemektedir. Bu nevi şahıslar, benim il genel meclisi adayı olmayacağımı belirterek, tezvirat yapmaya başladılar.

Genel başkanımız Devlet Bahçeli Bey, bu tür zavallıların partimiz mensupları içerisinde olduklarını bildikleri için, ülküdaşlık hukuku yanında, ‘’Yol arkadaşlığı’’ mefhumunu da Türk siyaset literatürüne yerleştirmiştir. Yol arkadaşlığı, gerek Türk siyasetinde, gerekse Ülküdaşlık ve dava arkadaşlığı hukukunda çok önemli bir kavramdır. ‘’ Yol arkadaşlığı ‘’ da vefalı insanlarla yapılabilmektedir.

Hem 5 yıldır omuz omuza görev yaptığım Ali Tekin’e yapıldığına inandığım haksızlığa sessiz kalmamak, hem de hakkımda yapılmaya çalışılan spekülatif tezvirat yoluyla, partimize ve davamıza zarar vermeye çalışan zihniyete ‘’ Dur’’ demek için 1. sıra il genel meclisi adaylığından çekilmiş bulunuyorum.

Bu kararım hiçbir arkadaşımı üzmesin ama, hiç kimsede sevinmeye kalkışmasın. Ben Ülkü ocaklarında yetişmiş bir insanım. Yılanlardan, kaçanlardan, satanlardan asla olmayacağım. Yıllardır omuz omuza mücadele ettiğim dava ve yol arkadaşlarımla beraber, MHP’nin Karabük’teki ilk belediye başkanı olarak tarihe geçen Sn. Rafet Vergili Beyin, bu seçimlerde de MHP’nin en yüksek oy oranıyla seçilen belediye başkanı olarak tarihe bir kez daha geçeceğine adım gibi inanarak, destek ve çalışmalarıma devam edeceğim.

Birilerine inat sevdamızada, davamızada ilelebet sahip çıkacağız. Bütün Karabük’lü dostlarımı ve hemşehrilerimizi saygılarımla selamlıyor, MHP’nin ve Kuzeyin yıldızı Rafet Vergili Bey’in etrafında kenetlenmeye davet ediyorum

Cenab-ı Allah Türk Milletini korusun ve yüceltsin” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.