Yeni Başkan’dan, Ak Parti İl Başkanı Saylar’a Gönderme!

CHP İl Başkanı Bayram Karadağ’ın görevden alınmasının ardından yeni İl Başkanlığı görevine getirilen Erdoğan Dinçel, Cumhuriyet Halk Partisi’nin tabelasının inmediğini, dimdik ayakta olduğunu ifade ederek “Sayın Saylar’a bunu gösteririz.” dedi.

Yeni Başkan’dan, Ak Parti İl Başkanı Saylar’a Gönderme!
Yayınlama: 05.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

(HABER: İsmail ÖZCAN) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı görevini yürüten Bayram Karadağ dün akşam saatlerinde CHP Merkez Karar Yürütme Kurulu’nun aldığı karar gereği görevinden alındı. Genel Merkez tarafından CHP Karabük İl Başkanlığına Erdoğan Dinçel atandı.

Karabük’te olduk sıkıntılı günlerin yaşandığı CHP’de yeni kan değişimi partilileri memnun etti. Bir süredir istifaların yaşandığı Karabük CHP’de görev değişikliği gelecek adına partililere umut verdi.

Yeni göreve atanmasıyla ilgili görüşlerini aldığımız Av. Erdoğan Dinçel, dün Merkez Karar Yürütme Kurulu’nun almış olduğu karar doğrultusunda Karabük İl Başkanlığına görevlendirildiğini belirterek “Henüz İl Başkanlığına görevlendirildiğim konusundaki yazı tarafıma tebliğ edilmedi. Zor bir dönemde görevi aldık. Cumhuriyet Halk Partisinde çalkantılı günlerin yaşandığı, bir takım istifaların gündemde olduğu bir dönem. Cumhuriyet Halk Partisi’nin son seçimlerde aldığı oyla eleştirilerin çok yapıldığı bir dönem. Türkiye ve Karabük için sıkıntılı günlerin yaşandığı bir dönem. Seçime az bir zamanın kaldığı gerçekten zor bir dönem. Bu zor dönemin altından kalkabileceğimiz düşüncesindeyim. Kısa zaman içinde yapacağımız çalışma ve görüşmelerle İl Yönetim Kurulunu oluşturacağız. Daha sonra seçime dönük sıkı bir çalışma içine gireceğiz.” dedi.

Karabük CHP’de son dönemde yaşanan istifalar ve görevden alınmaları da değerlendiren Dinçel “Görevden alınmalarla bu il yönetimin değiştirilmesinin bir ilgisi var mı bunu bilmiyorum. Geçtiğimiz hafta kadın kolları istifa etmişti, iki gün önce de il yönetimi tarafından Safranbolu İlçe Yönetimi görevden alındı. Safranbolu ilçe yönetiminin görevden alınması Karabük’te ve partimizde tepkiyle karşılandı. Genel merkezimizde nasıl değerlendirildi bilmiyorum ama tahmin ediyorum onların nezdinde de çok olumlu karşılanmadı. Son zamanlarda bir yenilenmeye ihtiyaç vardı. Her yeni görevlendirme yeni bir umuttur, geleceğe umutla bakıştır. Geçmişte bu görevi çok üstlendim. Zaman zaman yeniden görevlendiriliyoruz. Bu yeni bir umut oluyor bizim için. Benden böyle bir görevde bulunmam istendi. Ben de bunu bir parti görevi olarak kabul ettim.” dedi.

“BİZ ÖN SEÇİMDEN TARAFAYIZ”

Parti içinde demokrasiye inandıklarını ifade eden Erdoğan Dinçel, Cumhuriyet Halk Partisinde ön seçimden yana taraf olduklarını belirterek “Cumhuriyet Halk Partisi’nin parti örgütlenmesinde, yapılanmasında ön seçim çok önemli bir yer tutuyor. Karabük’te de tahmin ediyorum ön seçim kararı alınacak, biz bunu istiyoruz. Adaylar ön seçimle belirlenirse daha demokratik tavır olur ve iyi bir sonuç alınılır.” dedi.

“SAYLAR’a BUNU GÖSTERECEĞİZ”

Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ın “CHP Karabük’te havlu attı, parti tabelasını mı indirdi?” şeklimdeki söylemlerini de değerlendiren İl Başkanı Dinçel “Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımız, yakın zamanda Sayar’a bunun cevabını net bir şekilde vereceğiz.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisinin hiçbir zaman tabela partisi konumunda olmadığını ifade eden Dinçel şunları söyledi; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin tabelasını, Cumhuriyet tarihinde hiç kimse indiremedi. On iki Eylül faşizmi bunu yaptı ama Cumhuriyet Halk Partisi yeniden siyasi tarihteki yerini aldı. Biz üç beş yıllık ömrü olan ve tabela partisi konumunda olan bir parti değiliz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ne partiler geldi geçti, ne partilerin tabelaları indi, ama Cumhuriyet Halk Partisi’nin tabelası inmedi, dimdik ayakta. Sayın Saylar’a da bunu gösteririz. Cumhuriyet Halk Partisi bu dönemde çalkantılı günler yaşamış olabilir, kendi içinde bir takım sıkıntılar yaşamış olabilir ama Cumhuriyet Halk Partisi parti içi demokrasiye inanan bir partidir. Böyle atamayla gelen yöneticiler yoktur Cumhuriyet Halk Partisinde. Biz şu an atamayla gelmiş olmamıza rağmen hemen kongremizi yapacağız. Bizde kongreler önemlidir, herkes çıkar yarışır. Yukarıdan birisi sen aday olacaksın diyip, herkes onun karşısında el pençe durmaz. Demokrasiyle gelip yarışanlar ancak bu kadar iddialı laflar edebilir. Böyle atamayla gelen insanlar laf etmemelidir, hele ki Cumhuriyet Halk Partisine laf atmamalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarihteki yerini biliniliyor, bilmiyorlarsa önümüzdeki dönemde ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımız bunu onlara gösteririz.”     

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.